HINDUS POSŁUGUJĄCY SIĘ FAŁSZYWYMI DOKUMENTAMI OŻENIŁ SIĘ Z MIESZKANKĄ OSTRÓDZKIEGO POWIATU

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Indii posługującego się sfałszowanym greckim zezwoleniem na pobyt.

Hindus przybył do Polski z Niemiec. Wcześniej przebywał w Belgii, gdzie zakupił sfałszowany blankiet. Do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie trafił w celu wyrobienia sobie dokumentów na pobyt i pracę. Funkcjonariusze SG (w ramach współpracy z UW), 21 sierpnia przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemca na terytorium RP. W trakcie weryfikacji dokumentów, okazało się, że greckie zezwolenie na pobyt którym posłużył się 43-letni cudzoziemiec jest sfałszowane.

Jak tłumaczył, zapłacił nieznanym pośrednikom  za przerzut do strefy państw obszaru Shengen 3 500 euro. Następnie będąc w Belgii za greckie zezwolenie na pobyt 1 000 euro. Musiał dostarczyć tylko zdjęcie i pieniądze, a gotowe dokumenty otrzymał przesyłką za pośrednictwem firmy kurierskiej. Mężczyzna gdy uzyskał blankiet wyruszył do Niemiec. Będąc tam, poznał na jednym z portali społecznościowych mieszkankę powiatu ostródzkiego do której przyjechał i z którą się ożenił.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali Hindusa, a zezwolenie zabezpieczyli. Cudzoziemiec usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono kwotę 1 500 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie.

Straż Graniczna

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *