GRUPA BOJOWA PEGAZ OSTRÓDA NA MANEWRACH COMBAT ALERT

Ostródzka Grupa Bojowa Pegaz wzięła udział w manewrach Combat Alert, które odbyły się w dniach 4-8 lipca.

Na poligonie w Orzyszu ostródzianie pojawili się już w środę rano. Początek nie był zbyt pozytywny, ponieważ zaraz po rozstawieniu wywiało gdzieś w pole namiot, który już nie nadawał się do użytku. Jednak to nie zniechęciło chłopaków z Pegaza, ponieważ mieli drugi i dali radę się wszyscy pomieścić.

Czwartek i piątek minął na ćwiczeniach taktycznych własnych oraz pętlą taktyczną z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną. Ćwiczono m.in.: rozkładanie i składanie broni na czas (Beryl), obronę przeciwlotnicza i zwalczanie czołgów, podkładanie min, ochronę przed bronią masowego rażenia, walkę wręcz czy medycynę pola walki.

W piątek o godz. 22 wyruszono w końcu w teren na 24-godzinne manewry. Walka była bardzo ciężka,  intensywna i miała wiele zwrotów.

Prócz samych manewrów był to czas integracji, zgrania, nie tylko ze sobą, ale również innymi środowiskami proobronnymi i grupami ASG. Nawiązano nowe kontakty i omówiono przyszłą współpracę, co w najbliższym czasie na pewno zaowocuje.

Obecny czas to czas przemyśleń co poprawić, co szkolić, w jaki sprzęt trzeba się doposażyć, tak aby w kolejnych manewrach być lepszym.

Warto dodać, że jednym z dowódców podczas manewrów był Szymon Socha z Ostródy.

Grupa Bojowa Pegaz Ostróda dziękuje Miastu Ostróda za pomoc w organizacji transportu. oraz Gminie Ostróda i Powiatowi Ostródzkiemu.

Źródło: fanpage Grupy Bojowej Pegaz Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *