TRZECH KIEROWCÓW STRACIŁO SWOJE PRAWA JAZDY NA STAREJ SIÓDEMCE

Policjanci ostródzkiej drogówki tylko wczorajszego popołudnia zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Pierwszy z zatrzymanych kierujących przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Został zatrzymany w m. Grabin  tuż po godzinie 16:00.

Kilkanaście minut później na tej samej drodze policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Tym razem kierujący poruszał się pojazdem marki Dacia i przekroczył prędkość o 57 km/h.

Trzeci z zatrzymanych kierujących „wpadł” w tym samym miejscu co jego poprzednicy. Mieszkaniec Ostródy poruszał się starą 7,  w terenie zabudowanym z prędkością o 55km/h większą niż mówią o tym przepisy ruchu drogowego.

Policjanci przypominają

Od prawie 4 lat obowiązują przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *