GMINA OSTRÓDA OTRZYMA PONAD 22 TYS. ZŁ. NA REMONT POMOSTU W KĄTNIE

170 tys. zł. trafi do zwycięzców tegorocznego konkursu „Łączy nas turystyka”, który organizuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Ostróda, która ptrzyma 22 tys. 400 zł na remont pomostu rekreacyjnego w miejscowości Kątno na szlaku Kanału Elbląskiego.

O dotacje mogły się ubiegać gminy z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Ideą przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości infrastruktury turystycznej i przestrzeni publicznej.

Wsparcie finansowe otrzymają zadania związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową lub modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej na Warmii i Mazurach. Można do nich zaliczyć m.in. zagospodarowanie plaż, kształtowanie terenów zielonych, urządzanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów i kajakarzy na szlakach turystycznych.

Do tegorocznego konkursu złożono 23 wnioski. Dofinansowanych zostało 9 projektów na łączną kwotę 170 tys. zł., a ich całkowita wartość to ponad 385 tys. zł.
Wsparcie trafi do gmin: Kurzętnik, Dobre Miasto, Nowe Miasto Lubawskie, Rozogi, Ostróda, Srokowo, Stawiguda, Budry, Węgorzewo.

WWiM

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *