GMINA GRUNWALD: ZNĘCAŁ SIĘ NAD SWOIM BRAĆMI – TRAFIŁ DO ARESZTU

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec gminy Grunwald, który znęcał się psychicznie nad swoimi braćmi.

45-letni mieszkaniec gminy Grunwald będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał i poniżał swoich braci, z którymi mieszkał. Jego zachowanie stawało się coraz bardziej agresywne i uprzykrzało braciom i ich rodzinom życie. Podczas kolejnej awantury postanowili wezwać Policję.

Jak w wielu przypadkach znęcania się w rodzinie, pokrzywdzeni myśleli najpierw, że sami poradzą sobie z zachowaniem brata. W minioną niedzielę (17.03.2019r.) 45-latek po interwencji policji trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad rodziną. Był już wcześniej karany i odbywał kary pozbawienia wolności za różne inne przestępstwa.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie i znając przeszłość podejrzanego o przemoc mieszkańca gminy Grunwald policjanci wystąpili wraz z prokuratorem o zastosowanie wobec agresora trzy miesięcznego aresztu.

Wczoraj (20.03.2019r) sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury. 45-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *