GMINA GRUNWALD: WSPÓLNE KONTROLE POLICJANTÓW ZE STĘBARKA ZE STRAŻĄ RYBACKĄ

W minioną niedzielę (03.03.2019r) dzielnicowy ze Stębarka wspólnie ze strażnikami z Państwowej Straży Rybackiej z Nowego Miasta Lubawskiego kontrolowali zielone tereny Gminy Grunwald.

Kontrolowano m.in. tereny leśne oraz tereny wokół jezior pod kątem wszelkich nieprawidłowości i łamania przepisów prawa. Działania te odbywały się w ramach trzech akcji: „Akcji wnyk”, „Akcji kłusownik” oraz „Akcji ASE”.

Nie była to pierwsza taka wspólna służba. Policjanci ze Stębarka wraz ze strażnikami rybackim od kilku lat razem kontrolują tereny Gminy Grunwald i wymieniają się informacjami odnośnie ujawnianych nieprawidłowości.

W tym roku również wspólne działania wpisane zostały na stałe w kalendarz obu instytucji.

KPP Ostróda

Post Author: Łukasz Matuszka

1 thought on “GMINA GRUNWALD: WSPÓLNE KONTROLE POLICJANTÓW ZE STĘBARKA ZE STRAŻĄ RYBACKĄ

    Grunwaldzkie Komentarze

    (6 marca 2019 - 21:22)

    Szkoda, że autor tej informacji nie napisał nic o efektach tych zakrojonych na dużą skalę akcji. Jeżeli efektem tych działań było wpisanie ich na stałe w kalendarze obu instytucji – to należą się gratulacje. Niestety, to złodzieje drewna, kłusownicy i inne ciemne typu – amatorzy łatwego łupu i szybkich pieniędzy – pilnują policjantów i strażników. Wzajemnie się ostrzegają i powiadamiają. W tych sprawach służby powinny działać dyskretnie, bez fleszy kamer i rozgłosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *