GMINA DĄBRÓWNO: ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, GROZI MU 5 LAT

Kilka najbliższych miesięcy w areszcie może spędzić 42-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Zdesperowana zachowaniem męża kobieta wezwała na interwencje policjantów, którzy natychmiast oddzielili agresora od rodziny.

42-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno będąc pod wpływem alkoholu bez powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał i poniżał swoją żonę i dzieci. Nie brakowała tam też uderzeń, szarpania, pchnięć i wyganiania z domu. Kobieta przez długi okres czasu próbowała sama radzić sobie z agresywnym mężem. W ostatnim jednak czasie jego naganne zachowanie nasiliło się. W minioną sobotę (06.04.2019r.) sytuacja stała się na tyle trudna, że pokrzywdzona wezwała policyjny patrol.  Mundurowi zatrzymali agresora i trafił on do policyjnej  celi. Pokrzywdzona przemocą rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Wczoraj 42-latek usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby policjanci razem z  prokuratorem zawnioskowali do sądu o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowego aresztu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *