GM. GRUNWALD: POŻAR STODOŁY Z CIĄGNIKIEM WE FRYGNOWIE. DUŻE STRATY

Kiepsko rozpoczął się Nowy Rok 2022. Już w pierwszej jego godzinie doszło do dużego pożaru stodoły we Frygnowie w Gminie Grunwald. Strażacy pracowali na miejscu blisko 7 godzin. Stodoła spłonęła, ale udało się uratować oborę. Dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze we Frygnowie (gm. Grunwald) 1 stycznia przed godziną 1 w nocy. Paliła się stodoła w kompleksie budynków gospodarczych. Płonąca drewniana stodoła była połączona wspólnym dachem z murowaną oborą, w której znajdowało się 10 sztuk bydła. Na dachu stodoły znajdowała się instalacja fotowoltaiczna.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, gdy strażacy dojechali na miejsce, pożar stodoły był już bardzo rozwinięty.

Oprócz działań gaśniczych strażacy skupili się na tym, by pożar nie przedostał się na oborę ze znajdującymi się tam zwierzętami. 10 sztuk bydła zostało wyprowadzone z zagrożonego pomieszczenia i nic się zwierzętom nie stało. – informuje st. kpt. Grzegorz Różański. – Dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej – pod wpływem zdarzenia zasłabły.

Stodoły niestety nie udało się uratować. Znajdowały się w niej m.in. słoma, ciągnik i narzędzia rolnicze – wszystko się spaliło. Właściciel wycenił straty na około 300 tys. złotych. Udało się za to w całości uratować oborę z dobytkiem, także o wartości około 300 tys. złotych.

Działania służb zakończyły się dopiero rano, o godz. 7:50. Do tej godziny trwało dogaszanie, przerzucanie tlącej się słomy słomy, rozgarnianie jej, itp., by wykluczyć możliwość powstania nowego zarzewia ognia.

Na chwilę obecną nie znane są przyczyny pożaru.

Na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz Ochotnicze Straże Pożarne: OSP Samin, OSP Frygnowo, OSP Gierzwałd, OSP Dylewo i OSP Dąbrówno.

Foto: OSP Samin

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *