GŁOSUJEMY NA STREFĘ RELAKSU I ROZRYWKI LECHSTARTER W OSTRÓDZIE!!!

Na cyplu nad Jeziorem Drwęckim w miejscu, gdzie był dawniej spichlerz może powstać strefa relaksu i rozrywki. Jak miałaby wyglądać widać na poniższych zdjęciach.

Jeśli podoba się Wam drodzy czytelnicy ten pomysł to głosujcie na Ostródę. Głosowanie rusza już dziś w poniedziałek 15 kwietnia. Głosować można codziennie 1 raz.

Tak pisze o projekcie Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT w Ostródzie, która jako jedyna w województwie Warmińsko – Mazurskim, wspólnie z innym organizacjami pozarządowymi z pozostałych 16 województw została zaproszona do Projektu LechStarter:

Cypel nad jeziorem Drwęckim w Ostródzie to miejsce urokliwe nie tylko do spacerów w słoneczne dni, ale także wspaniała lokalizacja do realizacji plenerów malarskich, spotkań z artystami czy miejsc, gdzie można kameralnie obejrzeć film. Miejsce to jeszcze do niedawna charakteryzował stary spichlerz, który był jednym z ostatnich obrazujących historyczną Ostródę. Dziś mamy szansę, aby cypel nabrał nowego znaczenia kulturalnego, rozpoznawanego nie tylko przez mieszkańców Ostródy, ale na pewno stworzonego dla lokalnej społeczności i z myślą o ich rozwoju i wsparciu.

„Przestrzeń” bo tak nazywa się roboczy koncept pracowni SZCZ Jakuba Szczęsnego jednego z najbardziej znanych polskich architektów może zagościć w Ostródzie dzięki akcji LechStarter. Wspólnie z takimi miastami jak Warszawa, Szczecin czy Bydgoszcz będziemy rywalizować o umiejscowienie wspaniałej instalacji pozwalającej aktywizować lokalnych mieszkańców.

„Przestrzeń” będzie miejscem nie tylko do wypoczynku i oddechu od miejskiego zgiełku, ale również obiektem, w którym mieszkańcy zainspirują się do działania i będą mieli okazję tworzyć wydarzenia kulturalne i wymieniać się doświadczeniami. Otoczony zielenią obiekt będzie idealnym miejscem do zorganizowania kina letniego, wystawy czy zwykłego spotkania ze znajomymi.

Program staruje już 15 kwietnia i wszystko jest w Państwa rękach, bo to WY możecie głosować na Ostródę i tylko dzięki Państwa głosom możemy otrzymać tak wspaniały prezent wart ponad 300 tys. zł. LechStarter sfinansuje tylko 3 lokalizacje więc szanse są spore, ale i konkurencja bardzo mocna.  

Weź udział w głosowaniu na LECHSTARTER w OSTRÓDZIE, które odbędzie się w dniach 15.04 – 20.05.2019r. Pamiętaj, że codziennie możesz oddać 1 głos.

Głosować można na 2 sposoby:

– na stronie programu: www.lechstarter.pl wchodząc w zakładkę „Głosowanie”, a następnie wybierając miasto OSTRÓDA. Po wyborze miasta, aby oddać głos, należy podać swój adres mailowy oraz zaznaczyć „recaptche” (nie jestem robotem), a następnie kliknąć w link weryfikacyjny, przesłany na podany adres mailowy

-za pomocą aplikacji na fanpage marki Lech, wybierając z listy rozwijanej miasto OSTRÓDA i klikając „Głosuj”

Więcej informacji na Facebooku: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT w Ostródzie

 

LECHSTARTER to program, który już od 3 lat realnie zmienia na lepsze przestrzenie miejskie. IV edycja programu przybrała udoskonaloną formułę. Tym razem to Leszek – wraz z architektem Jakubem Szczęsnym i Filipem Springerem wyszedł naprzeciw potrzebom mieszkańców i przygotował 3 wyjątkowe projekty miejskich przestrzeni, które łączą w sobie wszystko, co najważniejsze: wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny design. Niezmienna pozostaje kwota, którą Leszek przeznacza na ich realizację – 1 000 000 zł.

Tym razem w projekcie Przestrzeni Trójkątnej do głosowania zostały wytypowane 4 miasta: Ostróda, Kielce, Wrocław i Szczecin.

Tak piszą o projekcie na stronie: https://lechstarter.urbanforms.org/projekty

W przestrzeń miejską wpisujemy się instalacją o kształcie trójkąta. Całość składa się z dwóch typów modułów stalowej konstrukcji z tekstylnymi ściankami i zadaszeniami oraz tzw. „zielonej wieży”. Wokół wieży, na nylonowych linach będą się piąć rośliny, dające cień.

Link do strony Lech Starter: https://lechstarter.urbanforms.org/

 

 

 

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *