FUNKCJONARIUSZE Z KPP W OSTRÓDZIE PRZEKAZUJĄ PAKIETY EDUKACYJNE DO SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I BIBLIOTEK W GMINIE I MIEŚCIE OSTRÓDA

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie po tym jak wszystkie władze samorządowe naszego rejonu zgodnie przystąpiły do projektu – „Na ratunek Poli” odwiedzają biblioteki i placówki oświatowe w celu przekazania pakietów z zawartością materiałów edukacyjnych.

W minionym tygodniu policjantki odpowiedzialne za działania profilaktyczne w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego ostródzkiej komendy kontynuowały dystrybucję materiałów stanowiących pomoc dydaktyczną przy realizacji założeń projektu – „Na ratunek Poli”. Tym razem odwiedziły biblioteki i placówki oświatowe na terenie miasta i gminy Ostróda. Sprawne przekazanie materiałów związane jest bezpośrednio z jak najszybszym umożliwieniem najmłodszym zapoznanie się z ich nową wirtualną rówieśniczką.

Przypomnijmy

3 września 2021 roku w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pod koniec 2020r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze – policjant.

(mp)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *