policja

FRYGNOWO, GRABIN, TYROWO, DK NR 16 – TU POSYPAŁY SIĘ MANDATY W MINIONY WEEKEND

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do sześciu niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ujawniono kierującego bez uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę 2 września w miejscowości Frygnowo w gminie Grunwald, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki bmw. Jak się okazało 32 latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania jakim jest prawo jazdy kategorii B. Pojazd zgodnie z procedurami przekazano osobie wskazanej. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami sporządzili dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

W niedzielę 3 września około godziny 9:00 w miejscowości Tyrowo gmina Ostróda, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem. Jak się okazało 30 latek kierował będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 0,21 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Po zakończonych czynnościach kierujący został zwolniony.

Tego samego dnia w miejscowości Grabin gmina Ostróda, funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym ujawnili kierującą poruszającą się osobową skodą, która jechała z prędkością powyżej 50 km/h. Kierowcą okazała się być 82 letnia kobieta, która poruszała się z prędkością 103 km/h. Kobieta straciła swoje prawo jazdy, ukarana została również mandatem karnym a do jej konta przypisane zostały punkty karne.

Również w niedzielę policjanci Referatu Ruchu Drogowego podczas dokonywania pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 16, zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który poruszał się bez włączonych świateł. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że 35 latek posiada przekroczoną liczbę limitu 24 punktów karnych. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenia w miniony weekend, policjanci nałożyli łącznie 122 mandaty karne oraz zastosowali pouczenia wobec 52 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 345 kontroli trzeźwości.

KPP Ostróda, (pś)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *