Zamknij

ESPERAL WYWOŁUJE SILNY WSTRĘT DO ALKOHOLU

16:57, 23.06.2022 Aktualizacja: 20:01, 19.02.2024
Skomentuj

Choroba alkoholowa to problem, z którym walczy coraz większa ilość naszego społeczeństwa. Uzależnienie dopaść może każdą osobę, bez względu na jej status społeczny, wykonywany zawód czy pochodzenie. Coraz częściej kobiety sięgają nadmierne po alkohol, alkoholizm przestaje być powoli jedynie domeną mężczyzn. Jak radzić sobie z chorobą alkoholową? 

Sprawa nie jest prosta, tak samo jak nie można w prosty sposób wyjaśnić choroby alkoholowej. Jest to mnóstwo skomplikowanych czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych, które finalnie powodują uzależnienie od etanolu na poziomie fizycznym oraz umysłowym. Leczenie alkoholizmu jest również składową wielu metod leczniczych.

Jedną z takich metod jest wszywka alkoholowa Pruszków, która pomaga zachować osobie uzależnionej trzeźwość, przeważnie na początku jej leczenia.

Do czego prowadzi nieustanne i długotrwałe spożywanie alkoholu?

Alkoholizm to podstępna choroba, z która na początku powstawania nie daje o sobie jednoznacznie znać. Dopiero, gdy przybierze poważniejszą formę, można bez większego problemu rozpoznać chorobę. Sęk w tym, że na późniejszych etapach, leczenie jest trudniejsze i wymaga więcej poświęcenia oraz samozaparcia.

Jakie mogą być skutki długotrwałego i niekontrolowanego spożywania alkoholu etylowego? Na początku warto uświadomić każdemu, że etanol jest trucizną, która w rozsądnych ilościach wprowadza człowieka jedynie w stan upojenia alkoholowego, pozornie poprawia mu nastrój i dodaje odwagi. Niestety, takie działanie może okazać się błędnym kołem i początkiem uzależnienia. Część osób pije po to by się uspokoić, dodać sobie odwagi czy odstresować po ciężkim dniu, nie mając świadomości, że takie codzienne rytuały wyrządzają ogromną krzywdę w jego organizmie.

Nadmierne spożywanie napojów wyskokowych w ilościach niekontrolowanych przede wszystkim pogarsza ogólny stan zdrowia człowieka. W przypadku długiego picia alkoholu, dochodzi do uszkodzeń różnych narządów wewnętrznych oraz całych układów w ciele człowieka, cierpi również jego psychika. Mówi się, że nieleczony alkoholizm prowadzi do śmierci i jest to absolutna prawda. W niewielu przypadkach alkoholizm jest bezpośrednią przyczyną zgonu, przyczynia się on jednak do uszkodzeń w ciele człowieka, które z kolei doprowadzają do jego śmierci.

Esperal - jak działa?

Esperal Pruszków w https://gabinetchirurgiczny.com/ jest jedną z metod wspomagających leczenie alkoholizmu, zwłaszcza na początku terapii. Wszywka ma postać tabletek z substancją czynną Disulfiram, która blokuje prawidłowy metabolizm alkoholu etylowego we krwi człowieka.

Jak objawia się działanie Disulfiramu w ciele osoby uzależnionej? Substancja nie pozwala na metabolizm alkoholu etylowego w prawidłowym jego przebiegu, a jedynie do momentu, gdy alkohol przekształci się w aldehyd octowy, który odpowiada za zatrucia alkoholowe i wywołuje szereg nieprzyjemności. Uzależniony po około 10 minutach od spożycia alkoholu zaczyna odczuwać poniższe objawy, które pozostają z nim od 4 do nawet 10 godzin:

  1. kołatanie serca oraz skoki ciśnienia;
  2. nadmierne pocenie, ogólne poczucie lęku i niepokoju;
  3. osłabienie kondycji oraz samopoczucia;
  4. silne bóle głowy wraz z zawrotami;
  5. nudności, bóle brzucha, wymioty, a także biegunki.

Warto mieć świadomość, że spożycie większej ilości alkoholu w trakcie terapii wszywką może mieć poważniejsze i trwałe konsekwencje, takie jak zawał serca, udar, ślepota, marskość wątroby, uszkodzenie nerek i układu nerwowego, a w skrajnych przypadkach prowadzi także do śmierci.

Co to znaczy, że terapia jest awersyjna?

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje działanie awersyjne, a więc jest zaliczana do metod leczenia wspomagających awersyjnych. Co to oznacza?

Działanie wszywki powoduje, że osoba uzależniona, która się na nią zdecydowała zaczyna odczuwać niechęć, lęk czy wstręt do alkoholu. Jest to działanie kontrowersyjne, lecz zamierzone, które pozwala uzależnionemu pozostać w trzeźwości i nie popadać w kolejne ciągi alkoholowe, co pozytywnie rokuje na przyszłą terapię odwykową.

Zabieg implantacji Esperalu - jak się do niego przygotować?

Wszywka alkoholowa to zabieg z zakresu mikrochirurgii - nie jest skomplikowany, a przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie przez doświadczonego lekarza, jest całkowicie bezpieczny.

Pacjent nie ma powodów do specjalnego i skomplikowanego przygotowywania się do zabiegu, musi jednak pamiętać o bezwzględnych przestrzeganiu jednego warunku. Nie może stawić się na zabieg w stanie, który wskazywał będzie na spożycie alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin. Taki stan natychmiastowo wyklucza z umieszczenia tabletek z Disulfiramem w ciele pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Procedura wszycia wszywki alkoholowej nie jest skomplikowana i trwa zazwyczaj około 30 minut. Zabieg przeprowadzany jest na znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent w trakcie jego trwania może czuć się w pełni komfortowo i nie odczuwa bólu.

Chirurg ostrym narzędziem nacina skórę pacjenta, a następnie umieszcza pod nią odpowiednią ilość tabletek z lekiem. Na koniec zabiegu zakłada on szwy na powstałe nacięcie oraz opatrunek. Pacjent nie musi pozostawać na obserwacji po zakończeniu zabiegu i jeszcze tego samego dnia może udać się do domu. Rana po zabiegu goi się stosunkowo szybko i nie pozostaje po niej praktycznie żadna blizna lub jest mało widoczna.

Esperal - skutki uboczne

Wiele osób przed podjęcie decyzji o wszyciu Esperalu martwi się ewentualnymi skutkami ubocznymi. Uspokajamy i wyjaśniamy, że skutki uboczne są niesamowicie rzadkie, a spowodowane są najczęściej nieprawidłowym dbaniem o higienę rany pozabiegowej.

Jeżeli jednak po zaszyciu i w abstynencji pacjent będzie czuł się źle, powinien niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego na kontrolę stanu swojego zdrowia.

Jak długo działa Esperal?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak długo działa w ciele pacjenta Esperal, producent podaje jednak, że działanie Disulfiramu w ciele można zamknąć w ramie czasowej od 8 do 12 miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta, od jego stanu zdrowia oraz poziomu uzależnienia od alkoholu.

Zabieg wszywania Esperalu - przeciwwskazania

Przed zabiegiem konieczna jest kontrola lekarska, w trakcie której specjalista ustala szczegóły z życia pacjenta takie jak jego stan zdrowia, etap uzależnienia, przebyte lub obecne choroby, operacje czy alergie. Na podstawie takiego wywiadu może on wydać zgodę na zabieg bądź też nie. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przeciwwskazania do wszycia wszywki Esperal:

  1. ciąża oraz okres laktacji;
  2. zawały serca oraz udary w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
  3. choroby nerek, wątroby i układu nerwowego;
  4. zaburzenia psychiczne takie jak psychozy oraz depresje;
  5. cukrzyca lub padaczka.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem dzięki kompleksowej terapii uzależnień

Wszywka alkoholowa Esperal to metoda, która wspiera leczenie alkoholizmu. Bardzo ważne jest podjęcie kompleksowej terapii alkoholowej, na którą składa się również psychoterapia indywidualna i grupowa. Sesje terapeutyczne pozwalają na pełen powrót do zdrowia oraz na odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

Leczenie alkoholowe pozwala również na odzyskanie dawnego życia towarzyskiego oraz rodzinnego, a także na powrót do obowiązków zawodowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%