ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Znakomicie zaprezentowały się drużyny z Gminy Ostróda na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku. Awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną przyszłego roku zdobyły aż 3 drużyny! Wśród chłopców do 12 lat awans zdobyła SP1 Ostróda.

W powiecie ostródzkim nie mają sobie równych dziewczęta z SP Samborowo, które wygrały rywalizacje w kategoriach U-10 i U-12. Awans do dalszych rozgrywek zdobyli również piłkarze SP Idzbark w kategorii U-10.

Kategoria U-10 dziewcząt: 

Dziewczynki z Samborowa nie miały litości dla swoich rywalek. Dwa wysoko wygrane pojedynki po 5:0 z SP4 Ostróda i SP2 Ostróda nie pozostawiły złudzeń kto jest najlepszy w naszym powiecie.

Skład drużyny: Antonina Mikołajczyk, Julia Czarnecka, Natalia Chrostowska, Nikola Dargacz, Lena Neumann, Patrycja Ucińska, Paulina Stawska, Agata Sosnowska

 

Opiekunowie: Sławoimir Mikołajczyk i Arkadiusz Łopatowski

Kategoria U-10 chłopców: 

Drużyna z Idzbarka mimo, iż nie była upatrywana w gronie faworytów pokazała, że wielką ambicją, wolą walki i determinacją można rywalizować jak równy z równym z każdym zespołem. Ekipa nie pozostawiła wątpliwości kto jest najlepszy w turnieju, bowiem trzy wysokie zwycięstwa i jeden bezbramkowy remis dały upragniony awans do finału wojewódzkiego!

Wyniki:

SP Idzbark 0:0 SP1 Ostróda

SP Idzbark 3:0 SP Gierzwałd

SP Idzbark 9:1 Huragan Morąg

SP Idzbark 2:0 SP5 Ostróda

Skład drużyny: Marcel Perczyński, Krystian Budziński, Jan Zalewski, Patryk Kołodziejczyk (wszyscy SP Samborowo), Wiktor Bojar, Filip Wierszewski, Oliwier Wierszewski, Radosław Tucholski, Gabriel Barczak

Opiekun: Andrzej Krezymon

Kategoria U-12 dziewcząt:

Po raz trzeci z rzędu o przepustkę do finału ogólnopolskiego powalczą dziewczynki z SP Samborowo w kategorii U-12. Dwa zwycięstwa w stosunku 2:0 nad SP Mostkowo i  SP4 Ostróda pozwoliły dalej marzyć naszym reprezentankom o grze na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Skład drużyny: Paulina Przewoźna, Nikola Galińska, Anna Skierska, Michalina Morenc, Nikola Flantowicz, Natalia Piędel, Laura Trojan, Nikola Kuchmeister, Nikola Kawiak (SP Idzbark)

Opiekunowie: Arkadiusz Łopatowski i Sławomir Mikołajczyk

Kategoria U-12 chłopców:

W gronie faworytów do awansu wymieniało się drużynę z Lipowa, ale styl w jakim wygrywali z kolejnymi przeciwnikami był fenomenalny. Piękna seria zwycięstw trwała aż do finału, gdzie trzeba było uznać wyższość SP1 Ostróda. Drugie miejsce na siedem zespołów należy przyjąć jako sukces i motywację do dalszej ciężkiej pracy!

Skład drużyny: Maciej Galiński, Tomasz Makowski, Jakub Jarzyna, Mateusz Kopowicz, Maks Kłosowski, Oliwier Rydel, Karol Ruczyński, Oskar Klimecki, Igor Paździorko (SP Pietrzwałd), Szymon Kosek (SP Pietrzwałd)

Opiekun: Wiesław Stefański

Gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom osiągniętych wyników! Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Źródło: Gmina Ostróda

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *