DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ I JĘZYKÓW OBCYCH W BAŻYNIAKU

17 stycznia był w LO Dniem Kultury Europejskiej i Języków Obcych. Uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali krótkie prezentacje wybranych państw Unii Europejskiej, których celem było zainteresowanie młodzieży kulturą i językiem danego państwa.

Trzeba powiedzieć, że uczniowie stanęli na wysokości zadania. Prezentacje miały głównie formę sceniczno-artystyczną i zawierały wiele użytecznych informacji podanych w ciekawy, pomysłowy i zabawny sposób. Jury miało trudny orzech do zgryzienia ustalając werdykt.

W kategorii klas pierwszych wygrała klasa 1B za brawurowo zaprezentowane Włochy – przydatne włoskie słownictwo połączone z interesującymi faktami dotyczącymi kuchni, kultury i historii tego śródziemnomorskiego kraju wplecione zostały w zabawną narrację właściciela restauracji.

W kategorii klas drugich zwyciężyły Czechy, a w zasadzie klasa 2D, której prezentacja w formie teleturnieju dla bohaterów czeskich bajek z przeszłości, przerwana krótką relacją z zawodów w skokach narciarskich, zrobiła na jury największe wrażenie.

Prezentacje innych krajów były równie emocjonujące i wciągające – pokaz mody w Paryżu, dokąd publiczność zabrała klasa 2B, elektryzujący pościg byka za torreadorem, który otworzył prezentację Hiszpanii w wykonaniu klasy 2C, poczęstunek tradycyjnymi daniami, scenka z życia w wiktoriańskiej Anglii (klasa 1A) czy humorystyczne „sceny z życia bogów”, w wykonaniu klasy 1C, przedstawiającej Grecję sprawiły, że dzień ten pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

A „na dokładkę” wśród publiczności przeprowadzono także konkurs Kahoot! dotyczący wyrazów obcych w języku polskim. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę rozmówki w różnych językach.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim wspaniałym uczestnikom dziękujemy i obiecujemy, że przyszłym roku wymyślimy coś równie (a może bardziej) wciągającego!

Maciej Okuniewski, nauczyciel j.angielskiego LO

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *