DZIEŃ DZIECKA W SOŁECTWIE DURĄG – DZIAŁO SIĘ!

W niedzielę 2 czerwca w sołectwie Durąg na wesoło i aktywnie dzieci obchodziły Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Do wspólnej zabawy przyłączyło się także wielu dorosłych mieszkańców Durąga, Pancerzyna i nie tylko. A działo się wiele.

Na placu koło remizy strażackiej rozstawiono dmuchańca, dla wszystkich łakomczuchów była wata cukrowa i popcorn oraz pyszne ciasta i ciasteczka upieczone przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Spragnieni częstowali się także kawą i herbatą na wiejskiej świetlicy. Dzieci dostały soczki do picia oraz różne słodkie i słone przekąski. Nie zabrakło lodów dla wszystkich i pysznych jogurtów. Te ostatnie ufundowała Spółdzielnia Mleczarska Mlekowita.

Animatorki zachęcały milusińskich do wspólnych tańców, zabaw, konkursów i gier, a także do twórczego malowania, rysowania czy wycinania. Wiele emocji wśród dużych i małych wzbudziły konkursy. W jednym rywalizowało między sobą 12 rodzin. Panowie musieli wykazać się umiejętnością obierania ziemniaków, panie – wbijania gwoździ, a pociechy sprawnością fizyczną. W kolejnej zabawie brali udział przyszli młodzi strażacy, biegając ze strażackim wężem.

Prawdziwą tężyzną fizyczną musieli wykazać się uczestnicy rywalizacji o tytuł strongmena i strongwomen. Mężczyźni rywalizowali między sobą m. in. w podnoszeniu i noszeniu ciężarów czy przerzucaniu oponą. Kobiety i mężczyźni wykazali się dużym zaangażowaniem w pojedynku płci, w którym z wynikiem 2:1 wygrały panie. Dla wszystkich przygotowano ognisko, przy którym pieczono wspólnie kiełbaski.

Na koniec wspólnie spędzonego dnia każde dziecko brało udział w losowaniu nagród, a były wśród nich: 2 zestawy słodyczy, samochód zabawkowy, głośnik bluetooth, kubek, 2 koszulki, zestaw do ćwiczeń i piłka ufundowana przez PZPN (wartość około 400 zł). Ci milusińscy, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu otrzymywali wybrane przez siebie upominki.

Nie zabrakło także gości, którzy tego dnia licznie odwiedzili mieszkańców sołectwa. Byli wśród nich: zastępca wójta Grzegorz Kastrau, dyrektor Szkoły Podstawowej w Durągu Rafał Jarema, radny powiatowy Piotr Błaszkiewicz, radny gminny Leszek Muraszko, ks. proboszcz Zbigniew Błaszkowski, leśniczy leśnictwa Durąg Albin Soboczyński, długoletni sołtys Zdzisław Kugler (gość honorowy) oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie: Marek Myśliński, Arek Dumiński i Błażej Banaszkiewicz.

Wśród sponsorów tego wydarzenia znaleźli się: Gmina Ostróda, Powiat Ostródzki z siedzibą w Ostródzie, Animex Food Morliny, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Pan Stanisław Cyrkler (zawsze pomocny), Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu – ciasta. Wszystkim im serdeczne podziękowania składają organizatorzy.

Głównym organizatorem Dnia Dziecka i Sportu w Durągu był sołtys Mariusz Ignatjuk, który także prowadził wiele konkursów i brał czynnie udział w wielu konkurencjach i zabawach. Pomagała mu i wspierała go Rada Sołecka i przedstawiciel OSP Durąg dh Grzegorz Żelazny. Sporo osób poświęciło swój czas na czynności manualne (rozstawianie stołów, sprzętu, poczęstunku itp.).

Do zobaczenia za rok!

Szerszą fotogalerią z Dnia Dziecka w Durągu możecie obejrzeć tutaj.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *