DWÓCH POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU OSTATNIEJ DOBY

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Jeden z nich trafi już do zakładu karnego.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem.

Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce funkcjonariuszy trafiły 2 takie osoby.

24-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Został zatrzymany dziś rano przez morąskich funkcjonariuszy. Teraz najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Ma do odbycia wyrok za uchylanie się od płacenia alimentów.

Drugi z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec gminy Grunwald nie stawiał się na wezwania do sądu i z racji tego został wydany nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia. Gdyby młody mężczyzna stawiał się na wezwania do Sądu Rejonowego w Ostródzie jego zatrzymanie nie miałoby miejsca.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *