DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW WYELIMINOWANYCH Z RUCHU DZIĘKI ŚWIADKOM

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańców naszego powiatu dwóch nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu.

W sobotę 28 kwietnia około godz. 17:30 w jednej z miejscowości w gminie Małdyty jeden z kierowców zauważył jadącego opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że osoba siedząca za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadek zatrzymał auto, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze potwierdzili jego podejrzenia. Zatrzymany 58- latek miał ponad 2 promile alkhoolu w organizmie. Stracił już prawo jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przed sądem tłumaczył się będzie również 22- letni mieszkaniec Łukty, który pijany jeździł skuterem po jednej z miejscowości w gminie. Mieszkańcy zwrócili uwagę na to, że jechał środkiem jezdni i nie panował nad pojazdem. Podejrzewając, że może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili go zatrzymać i wezwać na miejsce patrol Policji.

I tym razem przypuszczenia świadków okazały się słuszne. Młody kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *