DWÓCH 16 – LATKÓW OSZUKAŁO SKLEP NA 7 ZŁ – GROZI IM DO 8 LAT WIĘZIENIA

Dwaj nastolatkowie podczas płacenia za zakupy, korzystając z kasy samoobsługowej, świadomie zaznaczyli inne produkty niż te, które mieli w koszyku. Działając w ten sposób, dwaj 16-latkowie oszukali sklep na kwotę 7 złotych. I choć kwota jest niewielka, to waga przestępstwa jest wręcz przeciwna. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że sprawcami zdarzenia są osoby nieletnie, informacja o tej sytuacji niezwłocznie zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

 

Wczoraj (08.09.2020) przed godziną 09:00 policyjny patrol skierowany został do jednego z olsztyńskich sklepów, w którym pracownik ochrony ujął dwóch 16-latków oszukujących na kasie samoobsługowej. Nastolatkowie podczas płacenia za zapiekanki, świadomie zaniżali wartość produktów zaznaczając na kasie inny, tańszy produkt. Działając w ten sposób, 16-latkowie oszukali sklep na kwotę 7 złotych. W tym przypadku nie wartość mienia, a charakter czynu stanowi o karze za tego typu zachowanie – mowa jest o oszustwie za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie nastolatków jest dowodem na to, że przestępstwo nie popłaca. Fakt, że sprawcami czynu zabronionego byli nastolatkowie jest równoznaczny z powiadomieniem o tej sytuacji sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie 16-latków.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *