kogut

DUŻE MANDATY: 1500 ZŁ. W RYCHNOWIE (GM. GRUNWALD), 1050 ZŁ. W MORĄGU, PO 800 ZŁ NA DK 16

Wysokie mandaty karne nakładają policjanci ruchu drogowego na kierujących za rażące naruszenie prawa. Na terenie gminy Morąg kierujący osobowym renault 37- latek otrzymał mandat w wysokości 1050 zł za spowodowanie kolizji drogowej. Z kolei zatrzymany w Rychnowie przez Grupę Speed mężczyzna za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h otrzymał mandat w wysokości 1500 zł. Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, że w związku ze zmianą przepisów drogowych, zmieniły się także kwoty mandatów dotyczących nietrzeźwych kierujących rowerami.

W środę (19.01.2022 r.) w godzinach popołudniowych mundurowi z Grupy Speed patrolując drogi powiatu zarejestrowali kierującego fordem. Mężczyzna przez miejscowość Rychnowo jechał z prędkością 107 km/h, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Mężczyzna stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

Kolejne wysokie mandaty karne posypały się na drodze krajowej nr 16. Jeden z zatrzymanych mężczyzn przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h a drugi o 34 km/h. Każdy z zatrzymanych mężczyzn otrzymał mandat w wysokości 800 zł i punkty karne.

Mandatem w wysokości 1050 zł został również ukarany 37- latek, który w godzinach porannych spowodował kolizję drogową na terenie gminy Morąg. Mężczyzna kierując osobowym renault clio nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym vw golfem.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *