DRUŻYNA KADETÓW Z EKONOMIKA Z TRZECIM MIEJSCEM NA ZAWODACH KLAS WOJSKOWYCH

W dniach 22 – 24.05.2022 r. w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się zawody sportowo- obronne dla uczniów klas wojskowych. Drużyna z ZSZ im. S. Petőfi dzielnie walczyła i stanęła na podium zajmując III miejsce.

Celem zawodów było wytypowanie najlepszych drużyn wśród klas wojskowych z Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Zawodów rozpoczęło ich uroczyste otwarcie oraz prezentacja 15 zespołów z całej Polski.

Konkurencją rozpoczynającą był marszobieg zespołowy na dystansie 3 km., podczas którego zawodnicy udzielali pierwszej pomocy medycznej, biegli w masce przeciwgazowej, rzucali granatem ćwiczebnym i pokonywali teren czołgając się. Następnie zespoły udały się na strzelnicę, gdzie kadeci wykazali się umiejętnościami w strzelaniu z kbks oraz w rozkładaniu i składaniu broni.

Nazajutrz uczniowie uczestniczyli w kolejnych konkurencjach na pływalni, gdzie pokazali się w zakresie ratownictwa morskiego- zakładali pas ratunkowy na czas, ratowali rozbitka z powierzchni wody z pomocą 10-osobowej pneumatycznej tratwy ratunkowej.

Zawody w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej były eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. W klasyfikacji generalnej drużyna z naszego Ekonomika zajęła III miejsce. Skład drużyny to: Michał Kołecki, Kacper Sokołowski, Zuzanna Walat, Daniel Korohoda, Kuba Małkowski, Kacper Krewniak i Anna Brzozowska. Opiekunem młodzieży był mjr Piotr Juraś.

Serdecznie gratulujemy wspaniałej walki, umiejętności z zakresu wojskowości i ratownictwa!

Tekst: A. Kołodziejska

Foto: P. Juraś, M. Kołecki, K. Pyrzanowska/CSMW

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *