Zamknij

DRUGIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU SOKOŁA! TRÓJKOLOROWI POKONALI PRUSZKOWIAN!

09:26, 27.09.2020 redakcja
Skomentuj

Drugie z kolei zwycięstwo Sokoła Ostróda stało się faktem. Przed tygodniem ostródzianie wywieźli 3 punkty z Grudziądza z boiska spadkowicza, a w sobotę przed własną publicznością pokonali 2:0 Znicza Pruszków po golach Rafała Siemaszki i Eryka Kobzy z drugiej połowy meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od strzału Dawida Wolnego z trudnej pozycji, który na rzut rożny wybił bramkarz przyjezdnych. Zespół trenera Piotra Jacka dobrze wszedł w mecz, ale w... piątym kolejnym spotkaniu nie potrafił zdobyć gola przed zmianą stron. Goście swoich szans zaczęli szukać po 20 minutach, jednak Znicz był mało konkretny i nie zagroził poważnie bramce Błażeja Niezgody.

W drugiej części meczu - jak to w spotkaniach Sokoła - działo się znacznie więcej niż przed przerwą. Najpierw w 54 minucie wynik otworzył Rafał Siemaszko. Były piłkarz Arki Gdynia doskonale odnalazł się w polu karnym Znicza i z bliskiej odległości pokonał Piotra Misztala.

W 63 minucie sędzia dopatrzył się ręki jednego z ostródzian w ich polu karnym i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Tarnowski, uderzył po ziemi tuż przy słupku, jednak świetną interwencją popisał się Błażej Niezgoda.

Wynik meczu w 71 minucie ustalił Eryk Kobza. Wprowadzony po przerwie 18-latek z kanadyjskim paszportem doskonale wykorzystał podanie od innego zmiennika - Wojciecha Kalinowskiego. Znicz próbował jeszcze zdobyć gola kontaktowego, ale w kilku podbramkowych sytuacjach w polu karnym Sokoła gościom brakowało skuteczności.

Spotkanie z trybun oglądało ok. 800 kibiców, którzy przez cały mecz głośno dopingowali Trójkolorowych.

Teraz przed Sokołem trudny tydzień, bo już we wtorek, 29 września, ekipa z ulicy 3 Maja 19 zagra w Elblągu z tamtejszą Olimpią. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany na żywo w Telewizji Polskiej. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 20.30. W Ostródzie Sokół zagra z kolei już za tydzień. 3 października o godz. 18.00 Duma Mazur podejmie Błękitnych Stargard.

Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2:0 (0:0)

1:0 - Siemaszko (54), 2:0 - Kobza (71)

Sokół: Niezgoda, Zimmer (46 Kobza), Żwir, Dampc, Dobosz, Andrzejczak, Święty (32 Kalinowski), Zalewski, Gajda, Siemaszko (87 Łuczak), Wolny (78 Rugowski)

Znicz: Misztal, Rackiewicz, Wichtowski, Rybak, Górski, Tarnowski (64 Kubicki), Pomorski, Hrnciar (78 Faliszewski), Machalski, Tabara, Zjawiński (77 Szymański)