DOMINIKA ŁUGIEWICZ I ALICJA ZIEMLEWSKA MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA W „KORNELÓWCE”

2 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci szkolna biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie zorganizowała  konkurs pięknego czytania dla uczniów kl. I-IV i V-VIII  „I Ty możesz zostać Mistrzem Pięknego Czytania”.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W I 22 uczniów wytypowanych w eliminacjach klasowych prezentowało przygotowany przez siebie fragment prozy ulubionej książki. Do II etapu przeszło siedmioro uczniów, tym razem czytali fragmenty z książek przygotowanych przez organizatora.

Jury oceniało wyrazistość, bezbłędność, płynność czytania, intonację i zrozumienie czytanego tekstu. Szczególną uwagę zwracano także na indywidualne predyspozycje głosowe oraz poprawność artykulacyjną.

Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

W kl. I-IV Dominika Ługiewicz – uczennica kl. IVa ,

W kl. V-VIII  Alicja Ziemlewska – uczennica kl.VIII.

Zwycięzcy otrzymali  nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i upominki.

Sponsorzy konkursu : Stowarzyszenie ” Bo jak nie My,to kto?”, biblioteka i p.Iwona Kozłowska. Organizatorkami konkursu były:Małgorzata Brzeska i Ewa Raczyńska

Celem zorganizowania konkursu było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, promowanie mody na czytanie, propagowanie idei pięknego i głośnego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *