Zamknij

DOM PRZYSZŁOŚCI? ZOBACZ, JAKIE OBECNIE ISTNIEJĄ ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE

10:42, 13.08.2022 redakcja
Skomentuj

Pojęcie inteligentnego domu dziś już nikogo nie dziwi. Tego typu rozwiązania stają się coraz powszechniejsze. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Przede wszystkim wskazać można jednak na to, że rozwiązania składające się na inteligentny dom w znaczący sposób zwiększają komfort mieszkania. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób myśląc o budowie domu, zastanawia się właśnie nad tego typu inwestycją. Dlatego warto wiedzieć, czym tak naprawdę jest inteligentny dom, jakie możliwości się z nim wiążą oraz jakie technologie są dziś w tym zakresie wykorzystywane.

Inteligentny dom - co to tak naprawdę jest?

Śmiało można powiedzieć, że dziś chyba niemal każdej osobie zależy na jak najwyższym komforcie mieszkania dla siebie i swoich bliskich. Jasne jest zatem, że nowoczesne rozwiązania do domów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mowa tu w szczególności o czymś, co określa się inteligentnym domem. Jest to rozwiązanie dające m.in. możliwość zdalnego kontrolowania wieloma urządzeniami oraz instalacjami w domu. Dobrym przykładem może być tu choćby możliwość zdalnej kontroli nad oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, alarmem, monitoringiem, czy furtką bądź bramą wjazdową. Podkreślić tu jednak trzeba, że inteligentny dom nie tylko ogromna wygoda, ale również znaczne oszczędności finansowe oraz zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Wynika to możliwości sterowania wszystkimi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego domu za pomocą zwykłej aplikacji w smartfonie. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że wszystkie te rozwiązania i możliwości dopasować można do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Co wchodzi w skład inteligentnego domu?

Jak wspomniano, rozwiązania wchodzące w skład inteligentnego domu dopasować można do własnych potrzeb. Dzięki temu możliwe jest znaczne ułatwienie sobie i domownikom codziennego funkcjonowania. Mowa tu o w szczególności o łatwiejszym prowadzeniu domu, wyższym komforcie oraz większym bezpieczeństwie. Dziś na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne rozwiązania i zaawansowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym można po prostu ułatwić sobie życie w domu. Wspomnieć można tu choćby o systemie Extra Free oferowanym przez firmę Zamel. Rozwiązanie to pozwala na zdalne sterowanie wieloma urządzeniami i instalacjami w domu. Dobrym przykładem może być tu zdalne sterowanie oświetleniem. To nie tylko zdalne włączanie i wyłączanie świateł domu, ale również możliwość ustawienia konkretnych godzin, w których oświetlenie na się włączyć i wyłączyć. Decydując się na inwestycję w inteligentny dom, warto także zdecydować się na montaż czujników ruchu. Dzięki temu rozwiązaniu światła w domu będą się automatycznie włączać po wykryciu przez czujnik ruchu w pomieszczeniu. Po wyjściu z pomieszczenia światło będzie się automatycznie wyłączać. Takie rozwiązanie wiązać się może z niemałym oszczędnościami na rachunkach za energię elektryczną. Warto jeszcze wspomnieć o możliwości automatycznej regulacji temperatury w pomieszczeniach. Więcej na temat różnych rozwiązań z zakresu inteligentnego domu przeczytać można na stronie https://zamel.com/pl/exta-free-sterowanie-bezprzewodowe.

Ile kosztuje inteligentny dom?

Mówiąc o kosztach związanych z inteligentnym domem, podkreślić trzeba, że tego typu rozwiązania oferowane są dziś w systemie modułowym. Oznacza to możliwość wyboru takich funkcji, które najlepiej odpowiadają na indywidualne potrzeby. Tym samym koszt indywidualnego domu uzależniony jest przede wszystkim od tego ile i jakie moduły się wybierze. Dobrze jest zatem wcześniej zastanowić się, nad jaki urządzeniami i instalacjami chce się mieć kontrolę i pod tym kątem dobrać odpowiednie moduły. Możliwości jest tu na tyle dużo, że każdy właściciel domu jest w stanie dobrać dla siebie najlepsze rozwiązania.

(redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%