DO 17 STYCZNIA ZAWIESZONE ROZGRYWKI LIGOWE TENISA STOŁOWEGO – PRZERWA DRUŻYN MORLIN OSTRÓDA

Polski Związek Tenisa Stołowego podjął decyzję o przerwaniu rozgrywek ligowych na okres 28 grudnia 2020 – 17 stycznia 2021. Ustalenia organu prowadzącego rozgrywki ligowe w Polsce mają związek z „Narodową Kwarantanną”.

To oznacza, że nie odbędą się mecze z udziałem ostródzkich zespołów w pierwszej i trzeciej lidze. Prowadzące w tabeli zaplecza LOTTO Superligi Morliny I miały zmierzyć się na początku stycznia z Darz Borem Karnieszewice. Dwa mecze do rozegrania pozostały Morlinom II, które czekają na rywalizację z Ochmanem Raszków oraz rezerwami Balty AZS AWFiS Gdańsk.

Przerwy w rozgrywkach doświadczy również wicelider trzeciej ligi – Morliny III. Zawodnicy Kamila Jarmołowicza muszą jeszcze rozegrać spotkania z Wichrem Gwiździny oraz trzecim zespołem działdowskiego Dekorglassu.

W komunikacie PZTS czytamy:

Dotyczy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W związku z pytaniami, kierowanymi do Polskiego Związku Tenisa Stołowego, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, po konsultacjach i wnikliwej analizie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje że:

  1. W oparciu o §3 pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, możliwe jest prowadzenie działalność związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego. W opinii Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wszyscy małoletni posiadający ważne licencje zawodnicze na sezon 2020/2021 uczestniczą w systemie współzawodnictwa, a co za tym idzie, podmioty organizujące zajęcia sportowe, w tym obozy szkoleniowe i treningi, mają prawo prowadzić działalność w okresie obowiązywania rozporządzenia.
    Lista zawodników posiadających aktualne licencje okresowe dostępna jest na stronie internetowej PZTS.
  2. W oparciu o §3. pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, prowadzenie treningów oraz organizacja współzawodnictwa sportowego i wydarzeń sportowych dla dorosłych są zabronione. Wyjątek stanowią zawodnicy pobierający stypendium sportowe Ministra Sportu, zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej oraz w ramach rozgrywek Lotto Superligi mężczyzn (jako ligi zawodowej w rozumieniu Ustawy o sporcie) i osoby uprawiające tenis stołowy zawodowo, to znaczy pobierające wynagrodzenie z tytułu gry w tenis stołowy, stanowiące znaczą cześć ich dochodu.
  3. W związku z wejściem w życie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że wszystkie rozgrywki indywidualne oraz ligowe (tj. Ekstraklasy kobiet, Superligi mężczyzn, 1. ligi kobiet, 1. ligi mężczyzn oraz turnieje Grand Prix Polski) zaplanowane na okres od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku zostają zawieszone. Nowy kalendarz rozgrywek zostanie opublikowany na stronie PZTS do dnia 31 grudnia 2020 roku.

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Źródło: MLKS Ostródzianka, PZTS

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *