DNI EUROPEJSKO-EKONOMICZNE W OSTRÓDZKIM EKONOMIKU

W dniach 4- 7.04.2022 r. uczniowie ZSZ im. S. Petöfi  wzięli udział w obchodach DNI EUROPEJSKO- EKONOMICZNYCH. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów brzmiało:  „Wyzwania gospodarcze współczesnego rynku europejskiego”. Głównym organizatorem był działający w naszej szkole Klub Europejski „Młodzi Europejczycy”. W tych dniach podjęto wiele inicjatyw związanych z hasłem przewodnim.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyły klasy I TEH, II TEH, III PTEA, III GTEH, III PLPW, IV TE.

A te konkursy to:

–  Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej- laureatka  Oliwia Kuźma- kl. I TE,

– Test Wiedzy Ekonomicznej- laureat Beniamin Krawczyk- kl. III PTEA

– „Ojcowie UE”- laureatka  Kinga Jarzynka- kl. III GTEH,

Młodzież brała udział w warsztatach gier planszowych o tematyce unijnej: „Gwiezdny express”- laureatką została Paulina Kubów z klasy III PLPW,  oraz o tematyce ekonomicznej „DEBT BUSTERS” – laureat Michał Kornacki z klasy IV TE.

Dni Europejsko- Ekonomiczne to nie tylko zmagania konkursowe. To także cykl spotkań, wykładów, warsztatów:

– Klasa I TE 4.04.2022 r.  brała udział w projekcie edukacyjnym EduAkcja. Projekt jest opracowany przez Warszawski Instytut Bankowości, CFA Society Poland, Fundacja GPW oraz Franklin Templeton. Ma na celu popularyzację zasad ekonomii i funkcjonowania rynków kapitałowych wśród młodzieży – przy wsparciu profesjonalistów na co dzień pracujących w sektorze kapitałowym.

– Klasy III PTEA i III GTEH przystąpiły do Akademii Młodego Ekonomisty, której program  jest realizowany przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Pani dr Dominika Jakubowska przeprowadziła warsztaty pt. „Zachowania konsumentów- dlaczego jesteśmy mniej racjonalni niż nam się wydaje?”. Natomiast  pan dr Kamil Kotliński zrealizował warsztaty pt. „Przychody i koszty firmy- czyli jak policzyć swój zysk?

– Klasy II TE, II TI, II LP i II LW uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panię Marzenę Giziewską pt.,,Wielcy Polscy Ekonomiści”.

Uroczystość podsumowania Dni Europejsko- Ekonomicznych zaszczycił dr Kamil Kotliński z  Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie, który wygłosił wykład „Wyzwania gospodarcze współczesnego rynku ekonomicznego” .Gościliśmy również panią dyrektor Maję Kurdziel.

Nad przebiegiem imprezy czuwały pani Elżbieta Lipniewicz- Wątła, pani Agnieszka Maraszek i pani Marta Kurek wraz o prowadzącymi Kingą Jarzynką z klasy III GTEH i Beniaminem Krawczyk z klasy III PTEA.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Komisję Europejską- przedstawicielstwo w Polsce.

 

Tekst i foto: Elżbieta Lipniewicz- Wątła

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *