DNI EUROPEJSKO-EKONOMICZNE W EKONOMIKU

Od 18 do 21 lutego 2019 r. już po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi obchodzone były DNI EUROPEJSKO- EKONOMICZNE. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów brzmiało: „Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm?”.

Głównym organizatorem był Klub Europejski. Podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat  problemów gospodarczych, z którymi boryka się UE.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyły klasy I TE, I THO, II TS, II TEH, III TEH,  III TS,  które rywalizowały ze sobą na tematy unijne oraz ekonomiczne.

Odbyły się:

  • Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej – laureatka Marlena Świniarska kl. I TE,
  • Test Wiedzy Ekonomicznej – laureat Adrian Gliwa kl. II TEH,
  • Jaki to cytat? – laureaci Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński kl. I THO,
  • Założyciele UE i nie tylko …? – laureat Jacek Nowakowski kl. III TS.

Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz ekonomiczny: „ DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjni okazali się Łukasz Kamiński kl. III TEH  i Bartosz Krzemiński kl. II TS. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa II TEH.

Uczniowie  uczestniczyli również w wykładzie dr Tomasza Wierzejewskiego prodziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie na temat „Ekonomia a globalizacja”. Prelekcję pt. „Wolny handel, a protekcjonizm w UE wygłosiła Dorota Michowska.

Wisienką na torcie dla uczestników Dni Europejsko-Ekonomicznych był film wyreżyserowany przez ucznia Sebastiana Radzimińskiego z kl. I THO we współpracy ze Stowarzyszeniem „Rzecz Jasna” w Ostródzie pt. „Za i przeciw UE w opinii mieszkańców Ostródy”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Komisję Europejską przedstawicielstwo w Polsce, Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa” i Radę Rodziców ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie.

Tekst i foto: Marta Kurek, Agnieszka Maraszek, Elżbieta Lipniewicz- Wątła.

 

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *