karta ostródzka

ZNIŻKI Z KARTĄ OSTRÓDZKĄ NA BASEN, KORTY TENISOWE, LODOWISKO, DO MUZEUM I NA…

Dziś 19 maja na konferencji prasowej burmistrza Ostródy, jego zastępcy, skarbnika miasta oraz naczelników wydziałów poruszono także temat karty ostródzkiej.

Program „Karta ostródzka” powstał z myślą o mieszkańcach Ostródy. Na chwilę obecną wydano 164 karty – poinformowała Izabela Długosz naczelnik wydziału Spraw Obywatelskich.

O kartę może wystąpić osoba, która jest zameldowana lub mieszka na terenie miasta Ostróda. Powinna ona się zgłosić do Urzędu Miasta lub pobrać wniosek ze strony internetowej. Po jego wypełnieniu dołącza pierwszą stronę PIT-37, który mówi gdzie dana osoba jest zameldowana lub zamieszkuje. Osoba, która nie ma dochodu może uzyskać zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Emeryci, renciści, którzy nie rozliczają się w Urzędzie Skarbowym mogą otrzymać z ZUS-u PIT-40a.

Dzięki karcie będzie można uzyskać zniżki na basen, korty tenisowe, lodowisko, muzeum w Ostródzie. Będą przysługiwać także zniżki na biletowane imprezy miejskie. Miasto liczy, że do akcji przystąpią ostródzcy przedsiębiorcy i lokalne firmy.

Karta jest imienna. Osoba posługująca się nią powinna mieć przy sobie dowód osobisty lub legitymację szkolną czy studencką.

 

 

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *