DACHOWANIE SAMOCHODU OSOBOWEGO NA DK16 W OKOLICY STARYCH JABŁONEK

W środę, 7 sierpnia, kilka minut po godzinie 11:00 wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o dachowaniu samochodu osobowego, na drodze krajowej nr 16, w okolicy miejscowości Stare Jabłonki.

Do akcji z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechał samochód rozpoznawczo ratowniczy oraz dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Podczas dojazdu do zdarzenia dyżurny operacyjny powiatu, przekazał informację, że autem podróżowały cztery osoby w tym dwoje dzieci.

Gdy strażacy dojechali na miejsce wypadku, poszkodowani byli poza pojazdem. Strażacy zbadali ich stan zdrowia. Mieli powierzchowne obrażenia. Ponadto zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w pojeździe ze względów przeciwpożarowych. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarł zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu dzieci do szpitala na obserwację. Droga krajowa nr 16 w miejscu wypadku była zablokowana około pół godziny. Następnie wprowadzony został ruch wahadłowy.

opracowanie/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *