czworonożny funkcjonariusz Lapid z KMP Olsztyn odszedł na wieczną służbę

CZWORONOŻNY FUNKCJONARIUSZ LAPID ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ. SŁUŻYŁ W OSTRÓDZIE I W OLSZTYNIE

Po walce z chorobą na wieczną służbę odszedł czworonożny funkcjonariusz Lapid. Podczas swojej służby niejednokrotnie wykazał się zaangażowaniem w działaniach na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Na zawsze zostanie zapamiętany jako wierny towarzysz i przyjaciel.

We wtorek 29 sierpnia po walce z chorobą na wieczną służbę odszedł Lapid – owczarek niemiecki, który od 2018 roku był członkiem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Służbę pełnił pod opieką przewodnika asp. Piotra Anuszewskiego – początkowo w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, następnie w Wydziale Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jako pies patrolowo-tropiący.

 Nasz czworonożny funkcjonariusz był wyjątkowy pod wieloma względami – w służbie zaangażowany i nieustępliwy, a w domu pogodny i przyjacielski. Wraz ze swoim opiekunem tworzył zgrany duet w codziennej służbie, jak również poza nią. Przez najbliższych nazywany – Tasman – tymi słowami żegnają czworonoga funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Lapid niejednokrotnie wykazał się wyróżniającym zaangażowaniem w służbie – odnalazł zaginioną kobietę, mężczyznę w kryzysie emocjonalnym czy wytropił sprawców kradzieży. W 2018 roku Lapid wraz ze swoim przewodnikiem zajęli trzecie miejsce podczas wojewódzkich eliminacji „Kynologicznych Mistrzostw Policji psów patrolowo-tropiących”.

Na zawsze zostanie zapamiętany jako wierny towarzysz i przyjaciel – dodają funkcjonariusze z KMP Olsztyn.

KMP w Olsztynie, (aj)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *