CZARNY DYM NAD OSTRÓDĄ – POŻAR NA POSESJI W LUBAJNACH (video)

Dziś, we wtorek 6 czerwca około godziny 15 z różnych miejsc w Ostródzie mogliśmy dostrzec czarny dym nad Ostródą. Jak informuje nas czytelniczka, dym można było zobaczyć nawet w Liwie w Gminie Milomłyn. Wielu z Was pytało, gdzie się pali.

Jak udało nam się dowiedzieć, pożar wybuchł na jednej z posesji w Lubajnach, niedaleko ostródzkiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Na posesji składowane były najróżniejsze rzeczy, m.in. laminaty.

Informacje te potwierdza rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowe Straży Pożarnej, st. kpt. Grzegorz Różański:

W Lubajnach w powiecie ostródzkim wybuchł pożar Lubajny, składowiska na którym składowano m.in. łodki, laminaty, palety.  Na miejsce zdarzenia przybył Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP – informuje st. kpt. Grzegorz Różański.

Jak informuje mł. bryg. Marcin Wiśniewski z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP, obszar to około 400 metrów kwadratowych. Na miejscu działało 8 zastępów  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Ostróda.

Na szczęście straż pożarna dość szybko opanowała pożar i zapobiegła jego rozprzestrzenianiu się. Aktualnie trwa jego dogaszanie.

Film: Mariusz Ignatjuk – dziękujemy.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *