ĆWICZENIA Z SAMOOBRONY DLA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH W EKONOMIKU

Ostródzcy policjanci po raz kolejny przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie.

W miniony wtorek (30.05.2023 r.) dzielnicowi na czele z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, przeprowadzili zajęcia z zakresu samoobrony. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy mundurowej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie.

Młodzież do każdych ćwiczeń podchodziła z wielkim zaangażowaniem, wkładając wiele wysiłku w naukę nowych technik samoobrony.

Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem przez policjantów informacji jak uniknąć zagrożeń a następnie rozpoczęła się część praktyczna. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się między innymi jak odpierać atak napastnika. Policjanci zaprezentowali również sprzęt w jaki wyposażeni są funkcjonariusze w codziennej służbie. Padło wiele pytań dotyczących użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego, młodzież ciekawa była również w jakich niebezpiecznych interwencjach policjanci brali udział.

Każdy, bez względu na wiek czy płeć może stać się ofiarą przestępstwa, dlatego udział w tego typu zajęciach jest doskonałą okazją by nauczyć się podstawowych elementów samoobrony. Dla młodzieży, którzy wiążą swoją przyszłość z niebieskim mundurem – okazją do przygotowania się do służby.

(pj), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *