BUDŻET OBYWATELSKI OSTRÓDA: EKO PARKING NA SKARPIE PRZY KOLEJOWEJ I PLAC ZABAW „EKIPA Z BAGIEN” PRZY PIONIERSKIEJ

Po raz pierwszy ostródzianie mają możliwość głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 500 tys. złotych. Niektórzy nasi czytelnicy napisali do nas z prośbą, o poinformowanie Was o swoich projektach, na które możecie zagłosować do 13 października.

Przedstawiamy 2 projekty na zagospodarowanie skarpy przy zaniedbanej ul. Kolejowej w Centrum Miasta oraz stworzenia placu zabaw przy ul. Pionierskiej, w pobliżu targowiska.

Przypominamy, że każdy z mieszkańców Ostródy może zagłosować aż na 3 projekty! Termin głosowania mija 13 października. Zagłosuj i zadecyduj! link do głosowania: BUDŻET OBYWATELSKI – GŁOSOWANIE

Oto, co do przekazania mają Wam mieszkańcy m.in.: ul. Kolejowej, Batorego, 11-Listopada, pionierskiej i Wybickiego

Najdłuższa wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku.
Walczymy o nasze ulice, bo kochamy miejsce, w którym żyjemy!

Są w naszym mieście miejsca, do których zaniedbania i brzydoty, mogłoby wyglądać, że się przyzwyczailiśmy. Do zarośli, śmieci, niechcianych „gości”.

Można omijać wzrokiem zarośla i nieczynną a zamieszkaną kładkę nad torami, można idąc z dworca kolejowego nie widzieć, że dzieci spędzają czas na chodniku z braku lepszego miejsca do wspólnej zabawy. Można patrzeć na mieszkańców tych miejsc przez pryzmat tego jak wygląda okolica.

Jednak Ostródzianie mieszkający w tych okolicach nie zgadzają się na takie powierzchowne etykietki. Wspólnymi siłami, dzieląc się pracą napisali dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta, które mają odczarować patrzenie i myślenie o tych miejscach. Walczą wspólnie o przywrócenie dawnego blasku ich ulic, o bezpieczne miejsce dla swoich dzieci.

Budżet Obywatelski to w naszym mieście zjawisko nowe. Wielu mieszkańców o nim nie słyszało, wielu nie rozumie według jakich reguł działa. A jednak po ogłoszeniu, że można składać projekty do realizacji przez miasto w ramach tego budżetu mieszkańcy odpowiedzieli. Okazało się, że chcą brać sprawy we własne ręce, mają pomysły na to, jak zmieniać swoją najbliższą przestrzeń aby stała się miejscem wygodniejszym, lepiej dostosowanym do ich potrzeb.

To co charakteryzuje nasze dwa projekty, projekty Ostródzian zamieszkałych przy ulicach: Kolejowej oraz tych z Batorego, 11-Listopada, Pionierskiej, Wybickiego, to troska o miejsce, w którym mieszkamy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie naprawimy się wszystkich problemów tym jednym ruchem. Ale też mamy świadomość, że najdłuższa wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku. Poprawiając wygląd najbliższej okolicy, uprzątając ją, upiększając, czyniąc bezpieczną. Czy nie lepsze jest postawienie samochodu na wykonanym z przepuszczalnych materiałów parkingu w otoczeniu krzewów, drzew i kwiatów, zamiast na ciasnej, zarywającej się na tory uliczce? Czy nie lepiej gdy dzieci bezpiecznie bawią się na placu zabaw, zamiast w zaśmieconych chaszczach? Chcemy pomóc nie tylko sobie. Zyska na tym całe miasto! To przecież dwa zaniedbane miejsca samym jego centrum, w reprezentacyjnych miejscach.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, nie tylko o rozpowszechnienie informacji o naszych dwóch projektach, ale też o całym Budżecie Obywatelskim Ostródy. Warto informować Ostródzian o działaniu budżetu obywatelskiego. By chcieli decydować o wspólnej przestrzeni i wspólnym miejscu w którym przecież wszyscy żyjemy.

Z góry dziękujemy w imieniu Mieszkańców i Mieszkanek zaangażowanych w oba projekty.
Marzena Szymańska, inicjatorka projektu nr 17: Eko Parking na Skarpie (ul. Kolejowa), Kamil Krzyżanowski

Ewa Wojciechowska Soloch inicjatorka projektu nr 18: Plac zabaw „EKIPA Z BAGIEN”, Marta Wiloch

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *