ASP. SZT. R. KOWANDA Z KPP OSTRÓDA WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO W WOJEWÓDZTWIE

Po całodniowym dniu zmagań w konkursie o tytuł „Najlepszego policjanta Ruchu Drogowego Warmii i Mazur 2023”, który w tym roku gościł w Bartoszycach na trzecim miejscu podium uplasował się służący na co dzień w ostródzkiej jednostce Policji asp. szt. Robert Kowanda, gdzie biorąc pod uwagę tegoroczny wysoki poziom zawodów jest niebywałym sukcesem.

Policjanci już tradycyjnie konkurowali w jeździe motocyklem i samochodem. Zmagali się podczas strzelania czy kierowania ruchem. Duży nacisk położono na aspekt udzielania pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy, którzy bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzenia i od ich umiejętności zależy życie i zdrowie poszkodowanych. Ponadto poziom ich wiedzy teoretycznej zmierzono poprzez przygotowany test obejmujący swoim zakresem znajomość przepisów i procedur policyjnych. Asp.szt. Robert Kowanda z KPP w Ostródzie ustąpił pola jedynie drugiemu asp. szt. Rafałowi Przyborowskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Ełku i tegorocznemu zwycięzcy sierż. szt. Cezaremu Prusik z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Za swoje osiągnięcie nasz kolega odebrał pamiątkowy puchar, dyplom i nagrody rzeczowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Tomasza Klimka.

Robert Kowanda służbę w Policji pełni od 2001 r. Swoją karierę zawodową związał z ruchem drogowym w 2004 roku i trwa ona do chwili obecnej. Jak twierdzi służba na drodze to jego pasja i pomimo upływu lat wciąż daje mu wiele satysfakcji i powodu do dumy.

Serdecznie gratulujemy.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

1 thought on “ASP. SZT. R. KOWANDA Z KPP OSTRÓDA WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO W WOJEWÓDZTWIE

    szwagier

    (12 maja 2023 - 11:36)

    Wielkie Gratulacje !!!!!!!!!!! Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *