ASP. PRZEMYSŁAW ŻYDACZEK Z KP PSP OSTRÓDA REKORDZISTĄ WOJEWÓDZTWA!

Asp. Przemysław Żydaczek podczas XI Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym, który odbył się 4 września w Białymstoku, pobił rekord województwa w konkurencji 100 metrów pożarnicze z przeszkodami.

Funkcjonariusz ostródzkiej jednostki startował w zawodach, w składzie reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju udział wzięło 67 zawodników z 10 województw.

 

Asp. Żydaczek uzyskał znakomity wynik w swojej koronnej konkurencji. Pokonał 100 metrów pożarnicze z przeszkodami w 16,19 sekund. Jest to nowy rekord województwa warmińsko-mazurskiego w tej konkurencji.

Dwubój pożarniczy to jeszcze konkurencja wspinanie po drabinie hakowej na trzecie piętro wspinalni. W popularnej „hakówce” zajął 7 miejsce z czasem 15,04 sekundy.

Klasyfikację końcową turnieju tworzyła suma najlepszych wyników w dwóch konkurencjach. Przemysław Żydaczek okazał się zwycięzcą  XI Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym.

Trzymamy kciuki za strażaka z ostródzkiej jednostki, który w dniach 10-16 września jako reprezentant Polski wystartuje w 14 Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym. Mistrzostwa odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: KW PSP Białystok

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *