ARTYSTA Z OSTRÓDY LEON KRZEŚNIAK NAGRAŁ NOWĄ PIOSENKĘ „NAKLEJKA”! ZOBACZCIE TELEDYSK!

Leon Krześniak to wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Pochodzi z Ostródy. Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach muzycznych oraz wydarzeniach jak „The Voice Of Poland” czy koncert „Debiuty” Festiwalu Piosenki w Opolu. Ma na swoim koncie singla „Tylko powiedz” i teledysk wydany nakładem Universal Music Polska. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

28 sierpnia miała miejsce premiera teledysku z z najnowszą piosenką Leona „Naklejka”, w której artysta wraca zupełnie odmieniony stając się prekursorem w Polsce Bedroom popu.

Bedroom pop to muzyka jakby wyrwana z przeszłości – analogowa, z ciepłymi i subtelnym brzmieniem gitar, osobliwymi samplami i z crooningowym stylem śpiewania, wprowadza słuchacza w inne przestrzenie muzycznego świata. W produkcji utworu artystę wsparł Matt Dougherty znany ze współpracy z grupą THREE DOORS DOWN (miliony wyświetleń na YT i Spotify). Piosenka powstała w czasie lockdownu i wyraża pewną chęć wyzwolenia się z przymusowej kwarantanny.

Czas pandemii nie tylko pokazał, że na świat należy patrzeć całkowicie inaczej niż do tej pory, ale także wyzwolił w artyście zupełnie nową kreatywność muzyczną. Siedząc w swoim pokoju, Leon dał upust swojej muzycznej wyobraźni, stając się częścią  Pokolenia Bedroom Popu – kultury muzycznej, która scala muzyków potrafiących nie tylko śpiewać i grać na wielu instrumentach, ale przede wszystkim komponować, pisać teksty i produkować własne piosenki.

Ta rozłąka ze światem zewnętrznym pozwoliła mu na stworzenie własnej, odizolowanej przestrzeni, w której zanurzył się, by stworzyć album, w którym sięgnął do swoich muzycznych fascynacji Johnem Mayerem, Marc’iem Bolanem i T.Rex, grupą AMERICA czy bluesowemu backgroundowi: Albert Lee, B.B. King czy Steve Ray Voughan.

Powstało mnóstwo piosenek, które są efektem licznych rozmów ze starszym pokoleniem wspominających takie albumy jak „Ummagumma” PINK FLOYD czy „In The Court Of Crimson King” KING CRIMSON, tym samym otwierając artyście oczy na wiele wspaniałych dźwięków i harmonii. Do tego cisza, spokój, slow motion życia pozwolił na usłyszenie dźwięków, z których można stworzyć oryginalne sample i loopy

Singiel  „Naklejka” znalazł się w platformach: Spotify,  Apple Music, Tidal, Deezer. Dodatkowo jest  udostępniony w playlistach tych platform. W przyszłym tygodniu powinien się ukazać w regionalnych rozgłośniach radiowych.

OBEJRZYJ TELEDYSK PONIŻEJ:

Posłuchaj piosenki na Spotify: https://open.spotify.com/track/0WO4Zmgp4HjzcFW7Dtp1br?si=o8pOMZdZQByM_99GEJUtvA.

www.facebook.com/leonkrzesniak
www.instagram.com/leonkrzesniak
www.youtube.com/c/LeonKrzesniak

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *