APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA GUSTAWA BRZEZINA: KUPUJMY REGIONALNĄ ŻYWNOŚĆ

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wystosował przed Świętami Wielkanocy apel. 

Czytamy w nim:

To ostatnie chwile, w których decydujecie Państwo, gdzie i w jakim gronie spędzicie Święta Wielkiejnocy 2021. W trosce o życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych duża część z nas ponownie zrezygnuje z wystawnych czy gromadnych uroczystości i postanowi świętować skromnie, jedynie wśród najbliższych.

Bez względu jednak na to, kto będzie nam towarzyszył podczas Wielkanocy, uszanujemy tradycje, których oprawa kulinarna i świąteczne potrawy są nieodłącznymi elementami.

Zachęcam Państwa do bycia solidarnym i do wspierania się nawzajem. Pomóżmy również regionalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku. Kupujmy lokalne produkty, jedzmy potrawy przygotowane przez naszych wytwórców – wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Zachęcam do wspierania członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle“, którzy dalej działają, lecz w nieco innej odsłonie. Możemy zamówić u nich produkty czy dania z dowozem lub odbiorem własnym i mieć pewność, że to, co jemy, zostało przygotowane przez naszych wytwórców z użyciem tutaj wyprodukowanych surowców. Okażmy solidarność i pomóżmy naszej regionalnej gospodarce przetrwać.

Stworzyliśmy bazę firm, u których można składać zamówienia – korzystajmy i udostępniajmy ją dalej!

Gustaw Marek Brzezin,
marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

Lista Członków Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *