ANNA ZAPAŚNIK BARON Z CENTRUM KULTURY OTRZYMAŁA WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ

Dziś Pani Anna Zapaśnik Baron, Główny Specjalista ds Kultury otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę z Centrum Kultury w Ostródzie podpisane przez nową dyrektor Centrum Kultury Ewę Wiśniewską. 

Pani Ania jest osobą o wielu talentach. Swoim zaangażowaniem i poświęceniem dla pracy wiele wnosiła do ostródzkiego Centrum Kultury. W przeszłości prowadziła m. in. teatr, a w minionym roku i w tym pisała projekty, które wzbogacały obraz kulturalny Ostródy.

W wypowiedzeniu umowy zostały zawarte takie argumenty jak:

 • redukcja etatów w Dziale Agencji i Kultury spowodowana epidemią koronawirusa i brakiem imprez masowych
 • fakt, że Pani Ania posiada źródło utrzymania w postaci emerytury

Na swoim profilu Anna Zapaśnik Baron tak skomentowała te argumenty:

Moralność w życiu a „Moralność w sieci”

Bez Komentarza!!!

Jedyne co mogę dodać ,że argumenty wypowiedzenia są mało inteligentne,gdyż są tylko TRZY etaty merytoryczne, po kierunkowych studiach, więc niezasadne jest mówienie,że jest nadwyżka etatów w stosunku do potrzeb. Robi to wrażenie, że ktoś nie zna potrzeb OSTRÓDY!
Kolejny argument jest jeszcze bardziej chybiony, całkowity zakaz imprez masowych, spowodowany epidemią.
Ja zajmowałam się kulturą dnia codziennego, statutową, a nie masówkami. Koncerty Noworoczne, Koncerty Galowe z okazji Świąt Państwowych, Międzynarodowy Dzień Teatru, Bliżej Tańca, Organizacja wystaw prestiżowych,Turystyka Kulturalna, Podróże bez granic, Zamkowe Wieczory Kolęd, Zaduszkowe wspomnienia, Inauguracje roku kulturalnego, Dzień Działacza Kultury, Janki wianki, piosenki, Letnie imprezy w zależności od posiadanych środków budżetowych, Międzynarodowe Lato z Folklorem,To nie miało być sprawozdanie, ale szukam tu imprez masowych, z powodu zmniejszenia których otrzymuje wypowiedzenie.
Kolejny argument ” sarkastyczny, że posiadam źródło utrzymania w postaci emerytury i skutki społeczne będą mniejsze
Nigdy nie sadziłam, że ustalenia wewnętrzne będą bardziej restrykcyjne od ustaw państwowych, a mój Nowy Pracodawca takie zastosował. Nie chcę zanudzać Państwa innymi argumentami, które dotykają dyskryminacji ze względu na wiek i posiadaną emeryturę z pensji ” kulturalnej” NO cóż wybiorę się najpierw do Pana Burmistrza, z prośba o cofnięcie wypowiedzenia….Wierzę, że Pan Burmistrz zrozumie,że mój etat wnosił do firmy wiele oszczędności, dobrych imprez, podnoszących kompetencje społeczne i oczekiwania wyrobionej publiczności Ostródy. Ostatnio mój autorski projekt zdobył 30 tys, na realizację nagrania z młodzieżą” Moralność w sieci” ,Jak widać ” Moralność w życiu”, a Moralność w sieci to dwie różne bajki….TO TYLE Ostródo!!!

Decyzję o wypowiedzeniu umowy Pani Annie Zapaśnik Baron pozostawiamy Wam do oceny. Nam trudno sobie wyobrazić ostródzka kulturę bez Pani Ani. Poniżej treść wypowiedzenia:

 

 

 

Post Author: redakcja

2 thoughts on “ANNA ZAPAŚNIK BARON Z CENTRUM KULTURY OTRZYMAŁA WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ

  Janina

  (7 czerwca 2022 - 15:52)

  Znam Anię sprzed lat. Kultura, teatr, to jej życie. Pozbawienie jej tej pracy, to odcięcie dopływu tlenu , bez tego się udusi. Nie niszcie Jej.

  Janina

  (7 czerwca 2022 - 16:08)

  Pozbawienie Ani tej pracy, to odcięcie Jej tlenu. Znam Ją sprzed lat i wiem, że kultura, teatr to Jej życie. Nie róbcie tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *