AKCJA „SERCE DLA INKI” ZBLIŻA SIĘ DO WIELKIEGO FINAŁU

Akcja „Serce dla Inki” zbliża się już do finału. O samej akcji i jej idei pisaliśmy już w artykule : TRWA AKCJA „SERCE DLA INKI”

Jak się dowiadujemy, wszystko jest na dobrej drodze, by zgodnie z planem 3 września 2019 r. w Parafii św. Dominika Savio w Ostródzie odsłonić tablicę pamiątkową dedykowana „Ince”. W środkowej jej części znajdzie się serce ze srebra, w którym umiejscowione zostaną relikwie: imitacja łuski naboju, z którego została zamordowana, a w niej garść ziemi z jej miejsca pochówku.

Jak piszą jej pomysłodawcy i organizatorzy, czyli Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło w Ostródzie:

Dzięki Waszemu wsparciu, hojności, jak i poświęceniu, nasza akcja patriotyczna, której wielki finał w postaci poświęcenia oraz odsłonięcia tablicy dedykowanej Danucie Siedzikównie „Ince”, jest na dobrej drodze do zamierzonego sukcesu.
Złotnik, który wykonuje serce, otrzymał już od nas trzy dostawy srebra, które wspólnie uzbieraliśmy. Kolejne srebro do nas napływa – dziękujemy 💓

Nasz lokalny kamieniarz – Arek Kędzierski, wykonał projekt tablicy pamiątkowej, aby później wykonać samą tablicę! Projekt, i wykonanie tablicy, to wkład Arka w akcję „Serce dla Inki”. Z serca dziękujemy.

W projekcie tablicy znalazły się najważniejsze elementy. Na środku widzimy zdjęcie Inki, pod nim serce ze srebra – stąd nazwa akcji, a pod sercem Ryngraf. Ryngrafy noszone były szczególnie często przez żołnierzy ugrupowań podkreślających swój patriotyzm i przywiązanie do religii katolickiej.

Dalej zachęcamy wszystkich do przekazywania datków oraz ofiarowania srebrnego złomu – szczegóły na plakacie.

Ta tablica, to oddanie czci, i pamięci prawdziwym bohaterom, którzy w obliczu beznadziejnej walki z sowieckim okupantem, nie zdjęli mundurów, broni nie złożyli, kładąc swe młode życia na ołtarzu prawdziwej suwerenności i wolności ukochanej Ojczyzny.

Organizatorzy wciąż akcji zbierają srebrny złom, który przez złotnika zostanie przetopiony w kształt serca – stąd nazwa akcji. Zbierane są także datki, które w całości zasilą zakup kruszcu potrzebnego do wykonania serca.

Złom zbierany jest w Parafii św. Dominika Savio w Ostródzie, ul. św. Dominika Savio 1.
Można zadzwonić, by ktoś po złom przyjechał: 662 450 772.

Wpłat dokonujemy na konto Parafii św. Dominika Savio w Ostródzie.
Numer konta: 58160014621844067260000001.

Szczegóły na poniższym plakacie.

 

 

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *