AKCJA „RÓŻOWA SKRZYNECZKA” W OSTRÓDZIE! PIERWSZE POJEMNIKI Z DARMOWYMI PODPASKAMI I TAMPONAMI ZOSTAŁY JUŻ PRZEKAZANE!

W czwartek 25 listopada w Urzędzie Miejskim w Ostródzie na ręce Dyrektorek Szkół Podstawowych przekazane zostały pierwsze różowe skrzyneczki w ramach realizacji akcji „Różowa Skrzyneczka” prowadzonej na terenie Ostródy.

W sumie do ostródzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz obiektów użyteczności publicznej (m.in. placówki OCSiR, Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Basen Aqua Ostróda, MOPS, Urząd Miejski, szalet miejski) trafi 23 takich skrzynek.
Celem akcji jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. W różowych skrzyneczkach znajdziesz darmowe podpaski i tampony.
Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!
❗ Blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup podpasek tamponów.
❗ 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.
❗ 42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce, 43% nastolatek unika tematu okresu z ojcem.*
* – informacje za www.rozowaskrzyneczka.pl
Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

1 thought on “AKCJA „RÓŻOWA SKRZYNECZKA” W OSTRÓDZIE! PIERWSZE POJEMNIKI Z DARMOWYMI PODPASKAMI I TAMPONAMI ZOSTAŁY JUŻ PRZEKAZANE!

    mazury

    (30 listopada 2021 - 16:51)

    bardzo dobrze. Trzeba pomagać dziewczynom. Jak najmniej religii – bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *