ABSOLWENCI „BAŻYNIAKA”JAKUB ŁUKASIK I KACPER PILICHOWSKI ODWIEDZILI SWOJĄ DAWNĄ SZKOŁĘ

Zawsze odwiedziny absolwentów to bardzo miłe wydarzenie. W środę 12 lutego 2020r Liceum im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odwiedzili absolwenci szkoły: Jakub Łukasik (klasa o rozszerzeniu matematyka, fizyka, informatyka) i Kacper Pilichowski (klasa o rozszerzeniu biologia, chemia i język angielski).

 

Obydwaj Panowie obecnie studiują na Politechnice Gdańskiej: Kacper – Inżynierię środowiska a Jakub – Energetykę. Właśnie zakończyli pierwszy etap studiów czyli obronili prace inżynierskie. Jest nam bardzo miło, że nasi jeszcze niedawno , uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, dziś to już inżynierowie w swoich specjalizacjach. Jak zapewnili zapewnili oczywiści od nowego semestru rozpoczynają dalszą naukę już na studiach II stopnia, magisterskich.

Dla kadry nauczycielskiej z liceum cenne i miłe były wypowiedzi Kacpra i Jakuba na temat wysokiego poziomu studiów na Politechnice, do którego jak stwierdzili z satysfakcją i przekonaniem, zostali bardzo dobrze przygotowani w Bażyniaku. Bardzo przydatna dla każdego z nich była wiedza z rozszerzeń. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom w liceum nie stwarzało im trudności studiowanie na wybranych kierunkach. Ich zdaniem dobrze dobrane przedmioty na poziomie rozszerzonym w liceum to dobry start na początku studiów. Z przyjemnością słuchano miłych wspomnień z czasów licealnych uczniów, którzy z uśmiechem na twarzy, pełni pasji mówią o kolejnym etapie studiów a później satysfakcjonującej pracy.

Gratulujemy i życzymy im powodzenia.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *