74-LETNIA OSTRÓDZIANKA STRACIŁA 13 TYS. ZŁ NA „INWESTYCJĘ”

Mieszkanka powiatu ostródzkiego została oszukana po tym, jak zainwestowała swoje pieniądze. Kobieta straciła ponad 13.000 złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami.

W środę 15 listopada do ostródzkiej jednostki policji zgłosiła się 74 letnia kobieta, która oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego.Na jednym z portali społecznościowych od dłuższego czasu kobiecie wyświetlały się sponsorowane artykuły, których to twarzami były osoby publiczne – a więc wydawały się być wiarygodne. 

Na początku listopada b.r. mieszkanka Ostródy kliknęła w jeden z artykułów, następnie wypełniła formularz kontaktowy podając swój prywatny numer telefonu. Kobieta długo nie czekała zanim skontaktowała się z nią telefonicznie osoba podająca się za przedstawiciela platformy inwestycyjnej. Mężczyzna zaproponował zainwestowanie pieniędzy gwarantując tym samym zyski finansowe.

Kobieta uległa, godząc się na zainwestowanie swoich pieniędzy w wysokości 1.000 złotych. Aby sfinalizować transakcję polecono jej aby zainstalowała aplikację na swoim telefonie. Kobieta niczego nie podejrzewając postąpiła zgodnie z instrukcją i zalogowała się do swojego banku. Następnie zaakceptowała kodem zabezpieczającym transakcję. Do 74 latki zadzwonił kolejny mężczyzna, który polecił aby kobieta zabezpieczyła swoją inwestycję poprzez wpłacenie kolejnych pieniędzy, jednak tym razem – w obcej walucie.

Kobieta po upływie kilku dni zorientowała się, że z jej konta zniknęły wszystkie oszczędności.Internetowa oferta szybkiego i dużego zysku, powinna wzbudzać naszą czujność – może być to próba oszustwa !

Oszuści będą starali się zdobyć nasze zaufanie. Przy oszustwach tego typu najważniejsza jest nasza czujność i weryfikacja informacji. Jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy lub mamy wątpliwości co to prawdomówności rozmówcy natychmiast należy przerwać rozmowę rozłączając się. Należy poinformować rodzinę lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

KPP Ostróda, zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *