6 KOLIZJI, NIETRZEŹWY KIEROWCA I ZA SZYBKO NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W WEEKEND

Za nami weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do sześciu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali kierujących bez uprawnień oraz kierującego z aktywnym zakazem do kierowania.

W piątek 22 września w Ostródzie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i 11 Listopada doszło do zdarzenia drogowego. 54 letni kierowca volkswagena jadąc ulicą Mickiewicza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 62 letniemu kierowcy land roverem. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi i nie wymagali hospitalizacji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.Tego samego dnia nie zabrakło kierowców rażąco przekraczających dozwoloną prędkość. Na drodze S7 funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości, ujawnili 59 letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 161 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Przekroczenie prędkości o 41 km/h skutkuje wysokim mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 11 punktami karnymi. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową w celu skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Teraz 59 latek będzie tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę 23 września policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37 letniego kierowcę osobowego forda. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 1 promil. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentacje celem przekazania sprawy do sądu.

W niedzielę 24 września policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40 letniego kierowcę audi. W trakcie sprawdzeń w systemach policyjnych okazało się, że posiada on aktywny zakaz kierowania pojazdami. Policjanci obligatoryjnie sporządzili dokumentację procesową. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu.Policjanci skontrolowali ogółem 192 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 112 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 306 badań stanu trzeźwości.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *