4 WARMIŃSKO-MAZURSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ DRUGA W BIEGU TERYTORIALSA

Reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła drugie miejsce w II edycji Biegu „Terytorialsa”, który odbył się w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego.

W kalendarz wrześniowych imprez sportowych już na stałe wpisał się Bieg „TERYTORIALSA”. Ten przełajowy bieg to wydarzenie, które już po raz drugi zostało zorganizowane przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Kampinoski Park Narodowy. Miał on formę rodzinnego pikniku biegowego.

Biegacze do pokonania mieli dwa dystanse ulokowane w malowniczej okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Biegli oni na trasach 17 km i 8,5 km. Organizatorzy zaplanowali również specjalny odcinek dla dzieci. START i META biegu oraz cała impreza zorganizowane były na terenie polany wypoczynkowej „OPALEŃ” Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podczas imprezy można było uzyskać informacje o służbie Terytorialsów przy stoisku promocyjnym Wojsk Obrony Terytorialnej. Każdy mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostały zinterpretowane przez profesjonalistów.

Główny cel II edycji przełajowego Biegu „TERYTORIALSA” to uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem było również popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych, promowanie rejonu turystycznego Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrowanie społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

W klasyfikacja zespołowej na NAJLEPSZĄ BRYGADĘ WOT, brygada z Warmii i Mazur zajęła drugie miejsce.

ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *