SZLAKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA: M. ZAKRZEWSKI I D. ZIELEWSKI Z OSTRÓDZKIEJ KORNELÓWKI NAGRODZENI!

Poznaliśmy zwycięzców konkursu informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika i dalej… w kosmos”, który organizował Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych (klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (licea, technika i szkoły branżowe I stopnia).

W ścisłym finale znalazło się 12 prac z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród finalistów konkursu znaleźli się także uczniowie klasy VII b Szkoły Podstawowej nr6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie: Maciej Zakrzewski i Dominik Zielewski. Pod okiem opiekunki Wioletty Krezymon stworzyli pracę pt. „Wszystko o Mikołaju Koperniku” i zajęli w kategorii Klasy VII-VIII trzecie miejsce. Gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża.

Ideą przedsięwzięcia „Szlakiem Mikołaja Kopernika” jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności wykorzystywania nowych technologii, jak również pogłębianie wiedzy z zakresu historii, nauki, kultury, filozofii, religii oraz astronomii.

Każdy uczestnik lub grupa uczestników mogła zgłosić pracę z zakresu szeroko pojętych nowych technologii, nawiązujących do obserwacji i eksploracji kosmosu wzorem Mikołaja Kopernika, w oparciu o jego życie, odkrycia i cały dorobek naukowy.

Technika, sposób wykonana i prezentacji pracy była dowolna i polegała na przygotowaniu m.in. aplikacji, stron www, gier, programów, robotyki/automatyki, projektów/prototypów pojazdów/urządzeń lub innych innowacyjnych rozwiązań informatycznych, technicznych, technologicznych.

ZWYCIĘZCY KONKURSU 2020 (PEŁNA LISTA ZWYCIĘZCÓW): 

Kategoria I – Klasy I-III
1. W podróż z Mikołajem Kopernikiem
2. Interaktywna gra Śladami Mikołaja Kopernika
3. Wipsowo w kosmosie – pojazd wraz z oprogramowaniem

Kategoria II – Klasy IV-VI
1. Śladami Mikołaja Kopernika – wprawa w nieznane
2. Kosmiczna przygoda z Kopernikiem
3. Mikołaj Kopernik

Kategoria III Klasy VII-VIII
1. KOPER-BOT – bot konwersacyjny symulujący postać Mikołaja Kopernika
2. Szlakiemkopernika.pl – strona internetowa
3. Wszystko o Mikołaju Koperniku

Kategoria IV – Szkoły ponadpodstawowe
1. Renesans – aplikacja
2. Aplikacja edukacyjna „COPERNICUS”
3. Kopernik – wędrówka po prawdę

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *