3 MIESZKAŃCÓW OSTRÓDY CHCIAŁO OKRAŚĆ SKLEP BUDOWLANY. ZOSTALI ZŁAPANI

Trzech mieszkańców Ostródy licząc na szybki zarobek postanowiło dokonać kradzieży w jednym ze sklepów budowlanych. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z założonym przez nich planem.

W miniony poniedziałek 11 września w Ostródzie grupa trzech mężczyzn udała się do jednego ze sklepów budowlanych z zamiarem dokonania kradzieży nieokreślonych przedmiotów, które następnie chcieli zbyć w celu uzyskania gotówki. Po tym jak cała trójka weszła do środka przystąpili do realizacji założonego wcześniej planu.


Kiedy dwóch z nich poruszało się po sklepie w celu odwrócenia uwagi, trzeci z nich do swojego plecaka schował narzędzia ogrodnicze w postaci sekatorów i siekiery. Łączna wartość skradzionych towarów wyniosła ponad tysiąc złotych. Niestety skrupulatnie zaplanowana akcja nie powiodła się w wyniku czujności personelu. Sprawca w celu skutecznej ucieczki porzucił swój plecak i oddalił się w nieznanym kierunku.

Do pracy włączyli się ostródzcy kryminalni, którzy w toku podjętych działań ustalili wszystkich mężczyzn biorących udział w kradzieży. 54 i 30 letni mieszkańcy Ostródy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży. Na wykonanie tej czynności oczekuje trzeci z szajki nieudolnych przestępców.

Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda (mp)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *