UCZESTNICY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH Z GMINY OSTRÓDA NA OBOZIE W ZAKOPANEM

W dniach 03.08-12.08.2019 grupa 45 uczestników z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Ostróda przebywała w Zakopanem na obozie szkoleniowo – kondycyjnym. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z MSWiA, Komendy Głównej  Państwowej Straży Pożarnej, Gminy Ostróda, Zarządu Gminnego OSP.

W trakcie trwania obozu młodzież zwiedziła Zakopane i okoliczne szklaki. Poznała piękno krajobrazu górskiego. Była nad Morskim Okiem, w Dolinie Kościeliskiej. Zdobyła Kopieniec, Gubałówkę, odwiedziła jaskinię Smoczą Jamę. Poznanie tych walorów i uroków tatrzańskich wymagało wysiłku. Cennym źródłem informacji o przyrodzie tatrzańskiej była wizyta w Tatrzańskim Centrum Edukacyjnym. Duże wrażenie zrobił wjazd na Skocznię czy wjazd  krzesełkowy na Harendzie. Uczestnicy obozu wyjechali również na jednodniową wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel i Wieliczkę.

Nieodzownym elementem wyjazdu było szkolenie dla członków MDP oraz wizyta w PSP w Zakopanem. Uczestnicy zdobyli również umiejętności prospołeczne, w trakcie trwania obozu przeprowadzone zostały  zajęcia profilaktyczne. Czas wolny młodzież spędzała na zabawach, grach i zajęciach integracyjnych.
Organizatorem obozu była OSP ze Starych Jabłonek.
Źródło: Gmina Ostróda

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *