25 LISTOPADA TO DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA OBCHODZONY TAKŻE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 4 W OSTRÓDZIE

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

Zabawka – maskotka pluszowy miś stała się popularna za sprawą prezydenta USA Theodora Roosvelta, który w listopadzie 1902 roku podczas polowania odmówił zastrzelenia bezbronnego, młodego niedźwiadka i kazał puścić go na wolność.

Historię niedźwiadka ocalonego przez Roosevelta spopularyzował rysunek autorstwa Clifforda Berrymana, który ukazał się 16 listopada 1902 roku w Washington Post.

Ilustracja ta z kolei stała się inspiracją dla Morrisa Michtoma, właściciela sklepiku na nowojorskim Brooklynie. Sklepikarz wystawił na sprzedaż dwa misie wykonane przez jego żonę. Maskotki szybko znalazły nabywców. M. Michton postanowił sprzedawać ich więcej i napisał list do Theodora Roosevelta, z prośbą o nadanie misiom imienia Teddy (zdrobnienie od Theodore). Prezydent zgodził się.

Od tej pory pluszowy miś czyli w USA Teddy bears stał się bardzo popularną zabawką w tym kraju.

Z tej okazji w wielu szkołach, przedszkolach, bibliotekach i innych placówkach oświatowych często obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzieci często przynoszą tego dnia swoje maskotki, a także odbywają się wówczas różne konkursy i zabawy związane z pluszowym misiem. Co bardzo lubią milusińscy.

Dzień Pluszowego Misia obchodzono także, choć nieco wcześniej, bo już w czwartek 21 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Ostródzie. Dzieci przyniosły tego dnia do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Podczas zabawy częstowano się także misiowymi przysmakami.

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *