2 WYPADKI NA S7! 3 KILOMETRY OD SIEBIE NIEMAL W JEDNYM CZASIE (FOTO+VIDEO)

Olbrzymie korki utworzyły się na krajowej siódemce w stronę Gdańska po dwóch groźnych zdarzeniach drogowych, do których doszło dziś, w poniedziałek 15 sierpnia przed południem. Obydwa zdarzenia dzieliły od siebie zaledwie 3 kilometry i podobny czas zderzeń.

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym.

Jak poinformował nas podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, na 81 kilometrze w kierunku Gdańska, w okolicy węzła Rychnowo, zderzyły się ze sobą ciągnik siodłowy z naczepą z samochodem osobowym.

W jadącym prawidłowo prawym pasem samochodzie ciężarowym doszło do awarii technicznej i zablokowania hamulców. W momencie, gdy ciężarówka była wyprzedzana przez samochód osobowy marki opel Karl, którym kierowała kobieta. W wyniku wspomnianej wcześniej awarii hamulców pojazd zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w osobówkę. Doszło do zderzenie bocznego – informuje podkom. Michał Przybyłek

64-letnia kobieta z opla z lekkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Policja na razie kwalifikuje zdarzenie jako wypadek, jednak najprawdopodobniej cała sprawa zakończy się ostatecznie jako kolizja.

Przez pewien czas droga była całkowicie zablokowana – utworzył się olbrzymi korek. Aktualnie przywrócono już ruch – na razie jednym pasem.

Kolizja 3 samochodów 3 km dalej.

Do drugiego zdarzenia doszło niedługo później około 3 km bliżej Olsztynka, także na S7 na pasie w kierunku Gdańska. Na wysokości miejscowości Gibała zderzyły się ze sobą 3 samochody osobowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 77-letni kierujący samochodem  volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył volkswagena, a ten uderzył w kolejne auto.

Na szczęście ostatecznie nikomu nic poważnego się nie stało.

Ze względu na obydwa zdarzenia na krajowej siódemce powstał olbrzymi korek, a policjanci kierowali pozostałych na objazd drogą serwisową i starą siódemką od miejscowości Olsztynek.

http://

http://

 

red/KMP Olsztyn, foto: red, KMP Olsztyn, Kamil Świderski

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *