2 OSOBY CIĘŻKO RANNE W ZDERZENIU FIATA ZE SKUTEREM W GÓRCE POD OSTRÓDĄ

Wczoraj, w czwartek 9 września wieczorem w miejscowości Górka doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Dwie osoby w ciężki stanie zostały odwiezione do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek 9 września o godz. 20:50 na starej siódemce w Górce pod Ostródą. Ze zgłoszenia wynikało, ze zderzył się samochód osobowy marki fiat z motocyklem.

Jak poinformował mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego raz policja.

Samochodem podróżowały 2 osoby, które nie odniosły obrażeń. Znacznie gorzej wyglądała sytuacja z dwoma osobami  – kobietą i mężczyzną, które podróżowały skuterem.

W momencie dotarcia w jednym czasie strażaków i ratowników medycznych na miejsce wypadku kobieta znajdowała się poza jezdnią w przydrożnym rowie. Była przytomna, ale miała ranę ciętą nogi Mężczyzna leżał na poboczu jezdni z obrażeniami głowy. U obojga podejrzewano uraz kręgosłupa.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy przez odłączenia akumulatorów oraz wsparli ratowników medycznych w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym.

Mężczyźnie opatrzono ranę głowy, ustabilizowano go na desce ortopedycznej i przeniesiono do karetki. W trakcie udzielania pomocy ranny stracił przytomność, jednak cały czas miał ustabilizowane funkcje życiowe. Kobieta także na desce ortopedycznej trafiła do karetki. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala

Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów:

Kierujący osobowym fiatem podczas wykonywania manewru skrętu uderzył w prawidłowo jadący motocykl. Motocykl prowadziła kobieta, która jechała z pasażerem. Obydwoje w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. – informuje podkom. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Kierujący fiatem był trzeźwy, droga na czas prowadzenie działań ratowniczych była zablokowana.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *