19-LATEK ZABIŁ SWOJEGO PÓŁROCZNEGO SZCZENIAKA – NIE UNIKNIE KARY

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się 6 miesięczny mieszaniec rasy owczarka niemieckiego.

 

Worek z nieżywym zwierzęciem został znaleziony w sobotę 10 października 2020r. w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem. Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem.

O tej sytuacji powiadomiono policję, a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

„Szukamy informacji do kogo mogło należeć zwierzę, oraz innych informacji związanych z tym czynem.”– niedługo potem pojawił się taki wpis na stronie internetowej Psiego Raju.

To właśnie okazało się bardzo pomocne przy ustaleniu sprawcy. Sprawą zajęła się elbląska policja, a dokładnie asp. Iga Sozoniuk, która prowadzi postępowania związane ze znęcaniem się nad zwierzętami. Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym psem.

W czwartek (15.10.2020r.) 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „PSI RAJ” w Pasłęku, tekst: (kn/kh), Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *